Tradycja i nowoczesność

Możliwość wykupywania wycieczek przez internet - wraz z ich opłaceniem online kartą kredytową - oferuje turystom także kilka tradycyjnych biur podróży. Z kolei rezerwację miejsc w hotelach przez sieć umożliwia Orbis.

Z całkowicie zautomatyzowanej rezerwacji internetowej mogą korzystać np. klienci Triady. - Sklep online jest w pełni zintegrowany z naszym głównym systemem rezerwacji, internauta wyszukując i kupując usługi działa na takich samych zasadach jak nasi agenci - mówi Wioletta Zarzycka z Triady, która oferuje sprzedaż online swych wycieczek już od około trzech lat.

Z dystrybucją internetową eksperymentują kolejne biura. Od dwóch miesięcy taką usługę oferuje Neckermann. - Klienci szybko zauważyli możliwość samodzielnej rezerwacji online i jest ona coraz bardziej popularna - twierdzi Magda Plutecka z Neckermanna.

Biura nie chcą jednak ujawniać skali sprzedaży online i niewątpliwie usługa taka jest dla nich w dużej mierze kwestią wizerunkową. - Taka opcja świadczy o naszej nowoczesności. Liczba rezerwacji online cały czas rośnie, promujemy ten sposób. Ale w skali całych naszych obrotów to margines - przyznaje Wioletta Zarzycka z Triady.

Zdaniem Magdy Pluteckiej grono osób kupujących turystykę przez internet będzie się powiększać. - Liczymy, że sprzedaż imprez online będzie wspomagać sprzedaż bezpośrednią, to forma wygodna i szybka. Ale często klient potrzebuje bezpośredniego kontaktu ze sprzedawcą, jego pomocy w wyborze oferty - dodaje przedstawicielka Neckermanna. (