Aresztowanie oszustów internetowych

Trzech wrocławskich studentów podejrzanych o oszustwa internetowe zatrzymali dolnośląscy policjanci. To pierwsza sprawa w Polsce po zaostrzeniu przepisów kodeksu karnego, dotyczących przestępczości internetowej

Pod koniec maja policjanci ze specjalnej komórki do zwalczania przestępczości internetowej ustalili , że w jednej z dzielnic Wrocławia działa grupa zakłócająca pracę internetowej sieci, co powodowało jej zawieszanie, a podejrzanym dawało nielegalny dostęp. Przestępcy chcieli sobie w ten sposób zapewnić bezkarność. Jak się okazało, robili oni zakupy w sklepach internetowych korzystając z cudzych kart płatniczych.

Funkcjonariusze ustalili, że sprawcy przeprowadzili lub usiłowali przeprowadzić kilkadziesiąt takich transakcji. Najczęściej kupowali sprzęt informatyczny, komputerowy, ale również zabawki, przytulanki oraz kwiaty.

Podejrzani studenci wynajmowali mieszkaniu we Wrocławiu. Podczas jego przeszukania policjanci znaleźli sprzęt, z którego korzystali i rzeczy kupione w sklepach internetowych.

Według nowego kodeksu karnego, za zakłócanie sieci internetowej grozi nawet do 5 lat więzienia.