Opoczno sprzedane

Konsorcjum Credit Suisse First Boston Ceramic Partners ma 99 proc. akcji Opoczna SA, jednego z największych w naszym regionie Europy producentów płytek ceramicznych

Umowę o sprzedaży przez skarb państwa 39,8 proc. akcji spółki większościowemu akcjonariuszowi zawarto już 7 maja. Jednak - jak wyjaśniła nam Monika Chmielewska z Opoczna - musiały jeszcze upłynąć dwa tygodnie, w czasie których minister skarbu mógł np. zakwestionować warunki umowy.

Opoczno znalazło się w rękach konsorcjum dwóch funduszy inwestycyjnych: Credit Suisse First Boston oraz Enterprise Investors. 1 proc. akcji firmy należy do pracowników.

Decyzje w sprawie przyszłości Opoczna ma podjąć w czerwcu rada nadzorcza. W grę wchodzi wprowadzenie spółki na warszawską giełdę albo sprzedaż akcji strategicznemu inwestorowi branżowemu. - Ale stałoby się to nie wcześniej niż przyszłym roku - zastrzega Monika Chmielewska. I dodaje, że spółka koncentruje się na zwiększaniu sprzedaży swoich wyrobów na rynki wschodnie oraz zwiększaniu mocy produkcyjnych zakładów w Opocznie.