Duda, Tusk i Morawiecki są już po. Tak politycy głosują w wyborach parlamentarnych 2023 [ZDJĘCIA]

W niedzielę 15 października w godzinach od 7:00 do 21:00 można oddać swój głos w wyborach do Sejmu i Senatu. Równocześnie z wyborami odbywa się także głosowanie w referendum. Którzy politycy wzięli już udział w głosowaniach?

W niedzielę 15 października Polacy mogą wziąć udział w wyborach parlamentarnych, które odbywają się raz na cztery lata. Wyborcy wybiorą na nowe kadencje 460 posłów na Sejm oraz 100 przedstawicieli Senatu. Kto do tej pory wziął udział w głosowaniach?

Zobacz wideo Dlaczego samoloty się spóźniają? To nie zawsze wina pogody

Wybory parlamentarne 2023. Politycy chwalą się ze zdjęciami przy urnach wyborczych 

"My już zagłosowaliśmy!" - napisał Mateusz Morawiecki, który do lokalu wyborczego udał się z żoną i dziećmi. W naszej galerii można zobaczyć, że swój głos oddał także jeden z ministrów z rządu premiera. Chodzi o Zbigniewa Ziobrę, który pojawił się w lokalu wyborczym w Rzeszowie.

"I znowu był Was milion (prawie)" - napisał natomiast Donald Tusk. Były premier głosował w południe w lokalu wyborczym na warszawskim Ursynowie. Swój głos oddał także Borys Budka, który przy urnie pojawił się z rodziną. Zdjęcie z głosowania wrzucił także na platformę X.

W lokalu wyborczym w Krakowie zagłosował prezydent Andrzej Duda. Wraz z nim głosowała jego małżonka, pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda. Głos, tym razem w Białymstoku, oddał także Szymon Hołownia z żoną.

"Już po głosowaniu..." - pisał z kolei przed godziną 9 rano były premier Polski Leszek Miller. W galerii do tego artykułu znajdują się także zdjęcia innych polityków, którzy wzięli udział w głosowaniach. Są to m.in. Michał Kobosko, Jacek Majchrowski, Magdalena Biejat czy Bartłomiej Wróblewski. 

"Zagłosowane?? Jo żech już welowoł" - napisał po śląsku eurodeputowany Łukasz Kohut. "To właśnie dziś - Ty masz głos. Nie zmarnuj tej okazji" - zachęcał polityk. 

"Wybory to święto demokracji! Ja już oddałem swój głos i do tego wszystkich Państwa zachęcam!" - napisał Jarosław Wałęsa. Głos oddał także były prezydent Lech Wałęsa - jego zdjęcia można znaleźć w naszej galerii.

Artykuł będzie aktualizowany.

Więcej o: