Pogoda na niedzielę. IMGW ostrzega przed silnym wiatrem. Miejscami może wiać z prędkością 90 km/h

Synoptycy wydali ostrzeżenia meteorologiczne przed porywistym wiatrem dla północnej części Polski. W pozostałych częściach kraju możliwe zachmurzenie, opady deszczu, a nawet śniegu. Gdzie podmuchy wiatru będą wyjątkowo niebezpieczne?

W niedzielę 15 października w północnej części Polski będą występować wyjątkowo silne podmuchy wiatru. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydali ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia.

Zobacz wideo Czy faktycznie powinniśmy się cieszyć z łagodnych i krótkich zim?

Pogoda. Synoptycy wydali ostrzeżenia meteorologiczne przed silnym wiatrem

Według zapowiedzi synoptyków, 15 października w całej Polsce zachmurzenie będzie umiarkowane oraz duże. "Miejscami opady deszczu, w górach również deszczu ze śniegiem i śniegu.

Na wybrzeżu możliwe burze. Temperatura maksymalna od 7 st. C do 12 st. C. Wiatr umiarkowany i porywisty. Nad morzem dość silny, w porywach do 80 km/h, a w górach do 90 km/h" - przekazał IMGW w komunikacie w serwisie X.

W związku z silnym wiatrem, na północy Polski wydano ostrzeżenia pierwszego stopnia. Obowiązują one w województwach:

  • zachodniopomorskim, w powiatach: Świnoujście, kamieńskim, gryfickim, kołobrzeskim, koszalińskim, Koszalin, sławieńskim;
  • pomorskim, w powiatach: słupskim, Słupsk, lęborskim, wejherowskim, puckim.

Może tam wystąpić silny wiatr o średniej prędkości 45 km/h z południowego zachodu oraz zachodu. Alert obowiązuje do godz. 18:00 w niedzielę.

Prognoza pogody. Nocami pojawią się pierwsze przymrozki

W ciągu najbliższych dni pogoda będzie zmienna. Jak informują synoptycy, w poniedziałek 16 października pojawi się duże zachmurzenie, w całym kraju temperatura nie przekroczy 10 st. C. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany, miejscami porywisty.

Pogodniej będzie we wtorek, jednak w nocy będzie chłodno, od 8 st. C do 12 st. C. Podobnie będzie w środę, natomiast więcej przejaśnień pojawi się w czwartek. Temperatura nadal będzie oscylować między 7. st. C a 10 st. C. W górach i na Suwalszczyźnie możliwe niewielkie opady śniegu - przekazali synoptycy IMGW.

Więcej o: