Prognoza pogody na weekend wyborczy. To będzie ostatni ciepły dzień w Polsce. Nadciąga chłodny front

Pogoda w weekend wyborczy zaskoczy nagłą zmianą. Synoptycy przekazali, że sobota będzie ostatnim ciepłym dniem w Polsce, ponieważ od niedzieli wkroczy chłodne powietrze arktyczne, które spowoduje długotrwałe ochłodzenie w kraju. Powrócą także przymrozki, które będą występować nie tylko przy gruncie.

Pogoda zaskakiwała w ostatnim czasie wieloma słonecznymi i ciepłymi dniami. To jednak ma się wkrótce zmienić za sprawą chłodnego powietrza arktycznego, które wkroczy do Polski pod koniec tygodnia. Synoptycy z portalu dobrapogoda24.pl przekazali, że druga połowa października rozpocznie się od silnego podmuchu zimna. 

Zobacz wideo Co powoduje dramatyczny stan polskich rzek? Piotr Bednarek wyjaśnia

Pogoda. Sobota będzie ostatnim ciepłym dniem w Polsce. Synoptycy z IMGW podali szczegółową prognozę

Sobota 14 października, zdaniem synoptyków, będzie ostatnim ciepłym dniem w Polsce, ponieważ nadchodzący chłód może utrzymać się przez dłuższy czas. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przekazał, że należy spodziewać się zachmurzenia i deszczu. Miejscami możliwe jest pojawienie się burz o niewielkim nasileniu. Pomimo tego temperatura maksymalna wyniesie od 16 stopni Celsjusza na północy do 25 stopni na południu. W centrum synoptycy przewidują, że na termometrach pojawią się 22 stopnie. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z porywami do 75 km/h na zachodzie.

Podczas nocy z soboty na niedzielę 15 października pojawią się rozpogodzenia. Temperatura wyniesie około 5-8 stopni. Synoptycy przewidują przelotny deszcz nad morzem i w górach. Wiatr będzie umiarkowany, ale w porywach nad morzem osiągnie nawet około 80 km/h z kierunku zachodniego.

Nadchodzi gwałtowne ochłodzenie w Polsce. Front dotrze w niedzielę 15 października 

Niedziela przyniesie duże zachmurzenie z wieloma rozpogodzeniami zwłaszcza na południowym zachodzie. Synoptycy prognozują przelotny deszcz, którego prawdopodobieństwo wystąpienia będzie szczególnie wysokie nad morzem. Temperatura maksymalna wyniesie od 8 do 12 stopni Celsjusza. Wiatr tego dnia będzie umiarkowany i dość silny, a najbardziej będzie wiało nad morzem, gdzie porywy mogą osiągnąć do 80 km/h z kierunku zachodniego. 

Noc z niedzieli na poniedziałek również będzie chłodna, ponieważ temperatura minimalna wyniesie od 2 do 5 stopni. Cieplej będzie jedynie nad morzem, gdzie termometry mogą wskazać do 9 stopni. W górach temperatura będzie mogła spaść do nawet około 0 stopni. Zaczną powracać przymrozki, które mogą pojawić się nie tylko przy gruncie, ale i na wysokości dwóch metrów.

Synoptycy z portalu dobrapogoda24.pl przekazali, że wiele wskazuje na długotrwałe utrzymanie się chłodnej pogody. Zdaniem ekspertów taka sytuacja potrwa co najmniej tydzień lub kilka dni dłużej. Prognoza ta została sporządzona na podstawie trendu temperaturowego do 22 października.

Więcej o: