Nowy Targ. Runął tymczasowy dach w galerii handlowej. "Był taki huk, jakby spadła bomba"

- Był taki huk, jakby spadła bomba - opisywała "Tygodnikowi Podhalańskiemu" kobieta, która była na zakupach, kiedy doszło do zawalenia się tymczasowego dachu. Straż pożarna otrzymała zgłoszenie, że zawalił się strop. Okazało się, że galeria handlowa w Nowym Targu była w tym czasie w remoncie.

Około godziny 14:30 we wtorek (1 sierpnia) pojawiło się zgłoszenie o zawaleniu się stropu w galerii handlowej przy ul. Królowej Jadwigi w Nowym Targu (woj. małopolskie). Straż pożarna niezwłocznie udała się na miejsce zdarzenia. Na miejscu informacje potwierdziły się jedynie częściowo. 

Zobacz wideo Pożar na budowie wieżowca Warsaw Hub

Nowy Targ. Runął tymczasowy dach w galerii handlowej. "Był huk, jakby spadła bomba"

- Był taki huk, jakby spadła bomba - opisała "Tygodnikowi Podhalańskiemu" kobieta, która podczas zdarzenia robiła zakupy. W galerii handlowej był prowadzony remont. Na czas jego trwania sufit został zabezpieczony deskami i rozpiętą plandeką. Kiedy spadł deszcz, wnętrze plandeki wypełniło się wodą, co spowodowało obciążenie, którego nie wytrzymała konstrukcja z desek, a tymczasowy dach runął. - Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca i wypompowaniu wody. Na szczęście nikt nie ucierpiał - poinformował dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu w rozmowie z Tygodnikiem Podhalańskim. Jak informuje Wirtualna Polska, właściciel galerii handlowej wraz z zarządcą zadeklarowali, że zajmą się zabezpieczeniem miejsca zdarzenia.

Zawalenie się dachu w galerii na Bemowie w 2021 roku. Ewakuowano wówczas około 50 osób

Zawalenie się dachu stanowi poważne zagrożenie. Czasem zdarza się, że dochodzi do niego w galeriach handlowych, w których znajduje się wiele osób. Tak było w przypadku galerii handlowej na Warszawskim Bemowie w 2021 roku. W budynku wówczas zerwał się podwieszany sufit. Galeria została zamknięta, a około 50 osób zostało ewakuowanych, ponieważ istniało prawdopodobieństwo, że dach ulegnie większemu zniszczeniu. Więcej informacji na temat zdarzenia znajduje się w artykule: Bemowo. W galerii handlowej zarwał się sufit, reszta może spaść w każdej chwili. Ewakuowano ok. 50 osób.

Więcej o: