Grób Patryka P. został zbezczeszczony. Policja już zatrzymała sprawcę. Zaskakujące wyjaśnienia

Grób Patryka P. został zbezczeszczony w miniony weekend. Policja przekazała we wtorek, że już namierzyła i zatrzymała sprawcę, który złożył zaskakujące wyjaśnienia w sprawie. Mężczyzna zamierza dobrowolnie poddać się karze.

Policja ustaliła, że do zbezczeszczenia grobu Patryka P. doszło w ubiegły weekend. Na jednym z cmentarzy w Krakowie miał zostać zauważony mężczyzna, którego zachowanie świadczyło o dopuszczeniu się tego czynu. Funkcjonariusze rozpoczęli śledztwo.

Zobacz wideo Kierowca lamborghini miał tylko odprowadzić auto. Robił to, pędząc 224 km/h

Kraków. Policja zatrzymała sprawcę zbezczeszczenia grobu Patryka P. Mężczyzna złożył wyjaśnienia

Policjanci z Komisariatu Policji VII w Krakowie zabezpieczyli monitoring z miejsc, w których mężczyzna był widziany. Dzięki błyskawicznej reakcji mundurowi ustalili tożsamość i zatrzymali podejrzanego. Okazał się być nim 41-letni mieszkaniec Krakowa, który przyznał się do zarzucanego czynu. Sprawca tłumaczył swoje zachowanie policji silnym upojeniem alkoholowym. 

"Decyzją prokuratury podejrzany usłyszał zarzuty z art. 262 par.1 kk [Kto znieważa zwłoki, prochy ludzkie lub miejsce spoczynku zmarłego, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2]" - poinformowała małopolska policja. Mężczyzna zamierza dobrowolnie poddać się karze ośmiu miesięcy ograniczenia wolności. Dodatkowo będzie zobowiązany do nieodpłatnej, kontrolowanej pracy na cele społeczne. 

Śmiertelny wypadek w Krakowie. Zginęło czterech mężczyzn w tym Patryk P., syn Sylwii Peretti

Jak informowaliśmy21 lipca odbyło się ostatnie pożegnanie Patryka, syna Sylwii Peretti. Do wypadku doszło w nocy z 14 na 15 lipca przy moście Dębnickim w Krakowie. Policja wstępnie ustaliła, że kierowca nie był w stanie zapanować nad pojazdem ze względu na osiągnięcie zbyt dużej prędkości. Ponadto badania wykazały, że Patryk P. podczas kierowania pojazdu był pod wpływem alkoholu. Zginęli czterej mężczyźni: 20-letni Marcin H., 24-letni Michał G., 23-letni Aleksander T. oraz 24-letni Patryk P.

Więcej o: