Tragedia we Wronowach. Nie żyje 35-latek, jego żona i córka zostały ranne. Wystrzeliła opona ciężarówki

Jedna osoba zginęła, a pięć zostało rannych w wyniku tragicznego wypadku na drodze krajowej nr 25 we Wronowach (woj. kujawsko-pomorskie). Z powodu wystrzału opony, pojazd ciężarowy zderzył się z dwoma autami nadjeżdżającymi z naprzeciwka. Jednym z nich podróżowała trzyosobowa rodzina.

Do wypadku ze skutkiem śmiertelnym doszło we wtorek (25 lipca) w okolicach godziny 20 na drodze krajowej nr 25 w miejscowości Wronowy (woj. kujawsko-pomorskie). Przyczyną zdarzenia była najprawdopodobniej awaria ogumienia jednego z pojazdów.

Zobacz wideo Niecodzienne zjawisko nad gdańską Wyspą Sobieszewską: chmura szelfowa

Rodzinna tragedia we Wronowach. Wystrzał opony przyczyną zderzenia z ciężarówką

Jak wstępnie ustalili przybyli na miejsce policjanci, w przedniej osi skrętnej pojazdu ciężarowego marki volvo doszło do wystrzału opony. W konsekwencji kierujący nim 53-latek stracił panowanie nad kierownicą i gwałtownie zjechał naczepą na przeciwległy pas ruchu, którym poruszał się samochód marki ford.

Autem podróżowała trzyosobowa rodzina. W wyniku zderzenia śmierć na miejscu poniósł siedzący za kierownicą 45-latek, a jego żona i córka zostały przewiezione do szpitala w stanie ciężkim. Ofiarami zderzenia są również dwaj mężczyźni jadący busem na pasie bezpośrednio za rodziną. Ich pojazd uderzył przodem w przewracającą się naczepę ciężarówki. Kierowca i pasażer z licznymi obrażeniami zostali przetransportowani do najbliższej placówki medycznej.

Tragiczny wypadek w kujawsko-pomorskim. Sprawę zderzenia trzech pojazdów bada prokuratura

Łącznie w wypadku uczestniczyły trzy pojazdy i sześć osób. Z powodu zdarzenia droga pozostawała nieprzejezdna przez 10 godzin, a kierowcy zmuszeni byli korzystać z objazdów wyznaczonych przez policję. Czynności związane z zabezpieczaniem, dokumentowaniem i porządkowaniem miejsca tragedii zakończyły się dopiero w środę rano. Śledztwo w sprawie wypadku pod nadzorem prokuratury prowadzą funkcjonariusze ze strzeleńskiego komisariatu policji.

Więcej o: