Ksiądz Piotr S. został aresztowany. Według mediów chodzi o handel narkotykami. Kuria wydała komunikat

Diecezja łowicka potwierdziła doniesienia mediów, które informowały, że ksiądz Piotr S. został aresztowany na polecenie prokuratury z Sochaczewa. Dziennikarze przekazali, że zatrzymanie miało związek ze śledztwem dotyczącym handlu narkotykami.

Portal lowiczanin.info poinformował, że ksiądz Piotr S. został aresztowany na polecenie prokuratury. Z ustaleń dziennikarzy wynika, że wikariusz parafii p.w. Wniebowstąpienia Pańskiego w Żyrardowie (woj. mazowieckie) został zatrzymany w związku ze śledztwem dotyczącym grupy handlującej narkotykami. Do sprawy księdza Piotra S. odniosła się diecezja łowicka.

Zobacz wideo Jak studentki wspominają kolędę? "Bałam się, nie otworzyłam"

Kuria potwierdza, że prokuratura postanowiła aresztować księdza Piotr S. "Bardzo przykra sytuacja"

Na stronie internetowej diecezji łowickiej opublikowano komunikat, w którym potwierdzono, że Piotr S. został aresztowany. "W związku z decyzją Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie dotyczącą aresztowania ks. Piotra S., kapłana diecezji łowickiej, kuria diecezjalna informuje, że władze diecezji łowickiej podjęły wszelkie działania na poziomie prawa kanonicznego przewidziane w takiej sytuacji (odwołanie z funkcji wikariusza parafii, a także rozpoczęcie wstępnego dochodzenia kanonicznego na mocy kan. 1717 Kodeksu Prawa Kanonicznego)" - napisał rzecznik prasowy diecezji łowickiej ks. Zbigniew Kielan.

W oświadczeniu podkreślono, że diecezja łowicka "deklaruje współpracę z organami państwa w celu dogłębnego wyjaśnienia wszystkich spraw związanych z tą bardzo przykrą sytuacją". Zaznaczono też, że "do czasu wyjaśnienia sprawy przez służby do tego powołane, dla dobra prowadzonego śledztwa, nie będziemy udzielać jakichkolwiek informacji i komentować sprawy".

Sochaczew. Media: Ksiądz Piotr S. jest najprawdopodobniej zamieszany w handel narkotykami

Portal tusochaczew.pl przekazał, że "zatrzymany kapłan najprawdopodobniej jest zamieszany w handel narkotykami". Lokalne media poinformowały, że do aresztowania nie doszło na terenie parafii p.w. Wniebowstąpienia Pańskiego w Żyrardowie. Ustalono również, że Piotr S., który święcenia kapłańskie przyjął w 1998 r., trafił do parafii w Żyrardowie w lipcu, a wcześniej pełnił posługę m.in. w Rawie Mazowieckiej, Żychlinie, Skierniewicach i Sochaczewie. Portal lowiczanin.info dowiedział się też nieoficjalnie, że znajomym Piotra S. był "ksiądz J.W. zamieszany w aferę pedofilską sprzed lat".

Więcej o: