Legnica. Pijany kierowca śmiertelnie potrącił 21-latkę. Poruszające słowa brata: Zapamiętam Cię uśmiechniętą

Aleksandra została potrącona na jednym z legnickich osiedli. Miała 21 lat. "Nie dodaję czarno-białego zdjęcia, bo zapamiętam Cię uśmiechniętą i kolorową" - napisał na Facebooku jej brat.

Do zdarzenia doszło w środę (19 lipca) na osiedlu Sienkiewicza w Legnicy (województwo dolnośląskie). 24-letni kierowca, uciekając przed policją, śmiertelnie potrącił 21-letnią kobietę. Był pod wpływem alkoholu. Co więcej, ma dwa aktywne zakazy prowadzenia pojazdów.

Zobacz wideo Senior na wózku inwalidzkim potrącony na przejściu dla pieszych w Sulechowie

Legnica. 24-latek odpowie m.in. za zabójstwo. Grozi mu dożywocie

Prokuratura Okręgowa w Legnicy przedstawiła kierowcy Vadymowi L. zarzuty. Mężczyzna odpowie przed sądem za "zabójstwo z zamiarem ewentualnym", a także prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu i niezatrzymanie się do policyjnej kontroli. Aktualnie przebywa w areszcie. Grozi mu dożywotnia kara więzienia - czytamy w komunikacie policji. 

- Biegły oszacował wstępną prędkość pojazdu [w momencie uderzenia - red.] na ok. 70-80 km/h. Tymczasem w miejscu zdarzenia obowiązywało ograniczenie prędkości do 30 km/h. Siła uderzenia była tak duża, że kobieta została odrzucona na kilkanaście metrów, jej ciało przeleciało nad ogrodzeniem i upadło na prywatnej posesji. Kobieta poniosła śmierć na miejscu - przekazała rzeczniczka legnickiej prokuratury, prok. Lidia Tkaczyszyn.

Ofiarą jest 21-letnia Aleksandra. "Nie dodaję czarno-białego zdjęcia..."

Ofiarą jest 21-letnia Aleksandra. "Byłaś moim najlepszym przyjacielem, mogliśmy pogadać o treningach, odżywkach i innych śmiesznych rzeczach, będzie Mi tego brakować…W szafce dalej czekają chipsy o nowym smaku, które mieliśmy zjeść w cheat day. Nie dodaję czarno-białego zdjęcia, bo zapamiętam Cię taką uśmiechniętą i kolorową. Już na zawsze będę Twoim Krecikiem" - cytuje "Super Express" wpis brata kobiety, który opublikował na Facebooku.

Więcej o: