Olsztyn. Chcieli ukraść zabytkowego poloneza o wartości 100 tys. zł. Zamówili lawetę i odjechali

Policja w Olsztynie otrzymała zgłoszenie dotyczące kradzieży samochodu z parkingu podziemnego. Był nim zabytkowy polonez, którego wartość została oszacowana na 100 tysięcy złotych. Jak się okazało, złodzieje początkowo nie mogli ukraść samochodu, więc zamówili lawetę. Kiedy zostali zatrzymani, okazało się, że sprawa jest nieco bardziej złożona.

W poniedziałek 10 lipca funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie (woj. warmińsko-mazurskie, powiat olsztyński) otrzymali zawiadomienie. Poszkodowany oznajmił, że na jednym z podziemnych garaży przy ul. Iwaszkiewicza doszło do kradzieży zabytkowego poloneza. Właściciel wycenił jego wartość na 100 tysięcy złotych. Policja w czasie zbierania informacji dowiedziała się, że sprawcy wykorzystali niecodzienną metodę, aby ukraść samochód.

Zobacz wideo Kierowca lamborghini miał tylko odprowadzić auto. Robił to pędząc 224 km/h

Olsztyn. Zamówili lawetę, żeby ukraść samochód. Ich celem stał się zabytkowy polonez

Policja zebrała informacje, z których wynikało, że sprawcy między 10 czerwca a 9 lipca początkowo próbowali holować samochód innym pojazdem. Kiedy ta metoda nie przyniosła efektu, zamówili lawetę i przewieźli poloneza z parkingu podziemnego w okolice Gietrzwałdu. Mundurowi rozpoczęli intensywne poszukiwania, które przyniosły efekt po dwóch dniach.

Policja zatrzymała dwóch podejrzanych o kradzież poloneza. Jeden z nich był poszukiwany, a trzeci zgłosił się sam

Funkcjonariusze 12 lipca zatrzymali dwóch mężczyzn: 29-latka i 26-latka. Ponadto w toku śledztwa okazało się, że 29-latek jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy Pruszków. Mężczyzna miał zasądzoną karę 61 dni pozbawienia wolności. Pięć dni później do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zgłosił się 43-latek, który przyznał się do udziału w kradzieży zabytkowego poloneza. 

Trzech mieszkańców Olsztyna i powiatu olsztyńskiego usłyszało zarzuty kradzieży z włamaniem. Ponadto 43-latek będzie odpowiadał za przestępstwo w warunkach tzw. recydywy, ponieważ w przeszłości był skazany za podobne przestępstwo. Mężczyźni odpowiedzialni za kradzież staną przed sądem, grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Zabytkowy polonez wrócił do swojego właściciela.

Więcej o: