Tragedia w Osjakowie. Rowerzysta wjechał wprost pod nadjeżdżającą ciężarówkę

Tragicznie zakończył się wypadek z udziałem rowerzysty w miejscowości Osjaków (woj. łódzkie). 27-latek wjechał wprost pod nadjeżdżającą ciężarówkę. Pomimo podjętej przez służby reanimacji jego życia nie udało się uratować. Okoliczności zdarzenia wyjaśni Prokuratura Rejonowa w Wieluniu.

Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałek (10 lipca) w miejscowości Osjaków (województwo łódzkie) na skrzyżowaniu ulicy Targowej z drogą krajową numer 74. Około godziny 6:30 wyjeżdżający z drogi podporządkowanej rowerzysta niespodziewanie wjechał wprost pod nadjeżdżającą ciężarówkę.

Zobacz wideo Centymetry od czołowego zderzenia z motocyklistą!

Śmiertelny wypadek w województwie łódzkim. Ofiarą 27-letni rowerzysta

W zderzeniu z ciężarówką 27-latek odniósł bardzo poważne obrażenia. Mimo szybkiej reakcji wezwanych na miejsce służb i podjęcia reanimacji przez zespół karetki pogotowia życia młodego rowerzysty nie udało się uratować. Za kierownicą pojazdu ciężarowego marki renault siedział 64-letni kierowca. Badanie alkomatem wykazało, że w chwili wypadku był trzeźwy. Czynności mające na celu bliższe poznanie okoliczności zdarzenia prowadzi policja pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu.

Śmierć na drodze. Policja apeluje o wzmożoną ostrożność podczas wakacji

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu apelują o wzmożoną ostrożność na drogach szczególnie teraz, gdy w okresie wakacyjnym więcej osób wybiera podróż jednośladami. "Rowerzyści podobnie jak piesi i motocykliści należą do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego. Z uwagi na fakt, że nie chroni ich karoseria samochodu, zdarzenia drogowe z ich udziałem często kończą się tragicznie. Dlatego tak ważne jest zachowanie szczególnej ostrożności oraz przestrzeganie przepisów przez wszystkich uczestników ruchu drogowego" - czytamy na stronie KPP w Wieluniu.

Więcej o: