Mieszkańcy bloku potrzebowali pomocy. Źle zaparkowane auto zablokowało wyjazd i przyjazd karetkom

Służby ratunkowe nie mogły dojechać do jednego z bloków w Lublinie, ponieważ uniemożliwiał to źle zaparkowany pojazd. Ratownicy musieli pieszo udać się do osoby poszkodowanej. Jakby tego było mało, drugi ambulans miał problem z wyjazdem - konieczna była interwencja policji.

Kierowca nissana, który zdecydował się zaparkować swój samochód przed jednym z bloków w Lublinie (woj. lubelskie), znacznie utrudnił pracę ratowników medycznych. Jego niefortunne parkowanie mogło mieć bardzo poważne konsekwencje - poinformował portal lublin112.pl.

Zobacz wideo Niestosowne zachowanie Terleckiego w Sejmie. Obraził posłankę!

Lublin. Karetka nie mogła dojechać do poszkodowanej osoby. Samochód osobowy zablokował dojazd do bloku

6 lipca około godz. 8.00 do jednego z bloków przy ul. Dulęby w Lublinie zostały wezwane służby ratunkowe. Jedna z mieszkanek została poparzona i wymagała pomocy medycznej. Gdy ratownicy dotarli do poszkodowanej, okazało się, że pomocy potrzebuje również inna osoba.

W związku z tym wezwano drugi ambulans. W międzyczasie pod blok podjechał kierowca nissana i zaparkował swój samochód tak, że zablokował dojazd do bloku. Druga z karetek nie mogła więc dojechać do bloku, a ratownicy medyczni byli zmuszeni pokonać drogę do budynku na piechotę. Zaparkowany samochód utrudnił pracę również pierwszej grupie ratowników, ponieważ ci nie byli w stanie wyjechać. Na miejsce zdarzenia wezwano więc policję.

Lublin. Prawidłowe parkowanie samochodu często decyduje o czyimś życiu

Stan poszkodowanych osób nie był tak ciężki, żeby wymagały natychmiastowej wysokospecjalistycznej opieki medycznej, dlatego mogły poczekać. Jednak w przypadku zagrożenia życia, ważny jest czas dotarcia do szpitala, który w tym przypadku mógłby się znacznie wydłużyć.

Pamiętajmy, że podczas parkowania samochodu musimy zwracać uwagę, czy zostawiamy pojazd w przeznaczonym do tego miejscu. Każdy kierowca powinien się upewnić, czy nie blokuje przejazdu innym pojazdom lub przejścia pieszym.

Więcej o: