Śmiertelny wypadek na autostradzie A1. Na pasie stał łoś. Nie żyje kierowca, który w niego wjechał

Tragicznie zakończyło się zderzenie samochodu osobowego z łosiem na autostradzie A1 w powiecie toruńskim. Kierowca, który nie spodziewał się zwierzęcia stojącego na środku jezdni, zmarł w szpitalu. Okoliczności wypadku bada policja pod nadzorem prokuratury.

Do wypadku doszło we czwartek (6 lipca) wieczorem na autostradzie A1 w miejscowości Kopanino (powiat toruński, woj. kujawsko-pomorskie). Zgłoszenie wpłynęło na Komendę Miejską Policji w Toruniu o godzinie 23:20.

Zobacz wideo Hulajnogą elektryczną pędził z prędkością 54 km/h do przedszkola po dziecko

Łoś na autostradzie A1 w woj. kujawsko-pomorskim. Kierowca, który w niego wjechał, nie żyje

Przybyli na miejsce funkcjonariusze szybko ustalili wstępną wersję zdarzeń. Według niej 52-letni mieszkaniec Wrocławia prowadzący samochód osobowy marki skoda z impetem wjechał w łosia stojącego na jednym z pasów ruchu w kierunku Gdańska. Poszkodowany mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie mimo wysiłków lekarzy zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Potrącone zwierzę poniosło śmierć na miejscu. Nie wiadomo, w jaki sposób dostało się ono na teren autostrady. Okoliczności wypadku bada miejscowa policja pod nadzorem prokuratury.

Potrącenie dzikiego zwierzęcia. Co zrobić w tej sytuacji?

Zdarzenia drogowe z udziałem zwierząt nie są rzadkim zjawiskiem. Jadąc przez las czy łąkę, warto zachować dodatkową ostrożność i zwolnić, by uniknąć bliskiego spotkania z ich dzikimi mieszkańcami. Ofiarami potrąceń często padają także domowe koty wychodzące i zbiegłe psy. Jeśli potrącisz zwierzę, zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt i zawartym w nim art. 25, jako kierowca masz obowiązek, w miarę możliwości, udzielić zwierzęciu pierwszej pomocy lub zawiadomić o tym właściwe służby.

W przypadku dzikich zwierząt zabronione jest jakiekolwiek dotykanie lub przenoszenie ich w inne miejsce. Zwierzę w stanie szoku może nas zaatakować lub czymś zarazić. Wezwane na miejsce służby zdecydują o rodzaju pomocy zastosowanej w stosunku do potrąconej istoty lub humanitarnym ukróceniu jej cierpień.

Więcej o: