Sąd wypuszcza kolejnego podejrzanego o udział w zabójstwie 16-letniego Eryka z Zamościa

16-latek podejrzany o udział w śmiertelnym pobiciu Eryka z Zamościa opuści schronisko dla nieletnich i wyjdzie na wolność. Chłopak dostanie dozór kuratora. To trzecia osoba, wobec której sąd wydał tego rodzaju decyzję. Spośród czterech nastolatków zatrzymanych w sprawie zabójstwa 16-letniego Eryka z Zamościa, jeden nadal pozostaje w areszcie.

Sąd Okręgowy w Zamościu pozytywnie rozpatrzył zażalenie obrońcy 16-letniego Arkadiusza P., podejrzanego o udział w śmiertelnym pobiciu Eryka i zdecydował, że chłopak opuści schronisko dla nieletnich. Arkadiusz P. otrzyma dozór kuratora. Podobne decyzje wydano w stosunku do innych nastolatków, którzy usłyszeli zarzuty w tej sprawie. W areszcie pozostaje jedynie Daniel G., który jest obciążony najpoważniejszymi zarzutami.

Zobacz wideo Policjanci rozwiązali sprawę zabójstwa kobiety, której zwłoki znaleziono w zaroślach nad rzeką

Zabójstwo Eryka z Zamościa. Troje 16-latków podejrzanych o śmiertelne pobicie jest na wolności

Jak pisaliśmy, 16-letni Eryk zmarł 28 lutego. Śledczy ustalili, że chłopak został zaatakowany przez grupę nastolatków i śmiertelnie pobity. Cztery osoby usłyszały zarzuty w tej sprawie. 20 kwietnia Sąd Okręgowy w Zamościu zdecydował, że Szymon J. oraz Gabriela P. wyjdą z ośrodka wychowawczego, do którego trafili decyzją sądu niższej instancji. W schronisku dla nieletnich pozostał natomiast Arkadiusz P.

"Kronika Tygodnia" poinformowała, że Arkadiusz P. również wyjdzie na wolność. Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Zamościu Anna Rębacz potwierdziła tę decyzję sądu. - Rozpoznając zażalenie obrońcy nieletniego, Sąd Okręgowy w Zamościu zmienił postanowienie sądu pierwszej instancji o przedłużeniu jego pobytu w schronisku i zastosował tymczasowy środek wolnościowy, również w postaci nadzoru kuratora - powiedziała Anna Rębacz, cytowana przez "Kronikę Tygodnia" za PAP.

Zamość. W areszcie pozostaje główny podejrzany. 17-letni Daniel G. usłyszał zarzut zabójstwa Eryka

Prokuratura nie może odwołać się od decyzji o uwolnieniu Arkadiusza P., więc 16-latek opuści schronisko dla nieletnich. Oznacza to, że jedynie Daniel G. nadal pozostanie w areszcie. 17-latkowi przedstawiono najpoważniejsze zarzuty. Daniel G. jest podejrzany o zabójstwo 16-latka z Zamościa.

Więcej o: