Rodzice znęcali się nad trzymiesięcznym chłopcem? Nieoficjalnie: To szpital zawiadomił policję

Sad Rejonowy w Rzeszowie zdecydował o areszcie dla rodziców trzymiesięcznego chłopca, którzy mieli znęcać się fizycznie nad niemowlęciem. O obrażeniach dziecka zawiadomił policję szpital miejski w Rzeszowie.

- Prowadzone jest śledztwo dotyczące znęcania się nad kilkumiesięcznym dzieckiem. To bardzo początkowy etap sprawy, dla dobra śledztwa na razie nie udzielamy więcej informacji - poinformował dziennikarzy serwisu rzeszow-news.pl Krzysztof Ciechanowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie

Zobacz wideo Co robić, gdy jesteś świadkiem przemocy wobec dzieci?

Rodzice trzymiesięcznego chłopca aresztowani na wniosek sądu

Rodzice trzymiesięcznego chłopca zostali na polecenie prokuratury zatrzymani pod zarzutem znęcania się nad małoletnim. W związku ze sprawą policjanci zabezpieczyli dokumentację szpitalną niemowlęcia. 23 czerwca zarówno kobieta, jak i mężczyzna zostali aresztowani na okres trzech miesięcy. Na początkowym etapie śledztwa policja w porozumieniu z prokuraturą nie chce ujawniać szczegółowych informacji. - Jesteśmy oszczędni, bo nie wykluczamy, że w tej sprawie zarzuty będą stawiane kolejnym osobom - poinformowała rzeszowska prokuratura. 

Chłopiec miał obrażenia świadczące o stosowaniu przemocy domowej

Według nieoficjalnych informacji przekazanych przez lokalne media o sytuacji około trzymiesięcznego chłopca powiadomił policję Szpital Miejski przy ulicy Rycerskiej w Rzeszowie. To tam w ubiegłym tygodniu trafiło dziecko. Według Grzegorza Materny, dyrektora placówki, chłopiec miał na swoim ciele obrażenia, które mogły świadczyć o stosowaniu wobec niego przemocy fizycznej. Lekarz nie chciał przez wzgląd na dobro śledztwa przekazać szczegółów na temat urazów, jakich doznało dziecko. Z ustaleń rzeszowskiego serwisu wiadomo jednak, że poszkodowany małoletni trafił do rodziny zastępczej.

Więcej o: