Przechodnie znaleźli ciało 17-latka w centrum Katowic. Są wyniki sekcji zwłok chłopca

Do tragicznego odkrycia doszło w sobotę rano. We wtorek w katowickim Zakładzie Medycyny Sądowej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego została przeprowadzona sekcja zwłok chłopca.

Jak pisaliśmy, w sobotę 24 czerwca o godzinie 7 rano w centrum Katowic przechodnie natrafili na ciało 17-latka. We wtorek została przeprowadzona sekcja zwłok chłopca.

Zobacz wideo Czy wiesz, co zrobić, gdy zaginie ktoś bliski?

Katowice. Przechodnie znaleźli w centrum miasta ciało 17-latka. Są wyniki sekcji zwłok

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, sekcja zwłok została przeprowadzona w Zakładzie Medycyny Sądowej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Potwierdziła ona, że na ciele 17-latka nie było żadnych obrażeń. Wciąż nieznana jest jednak prawdopodobna przyczyna jego śmierci. Jak przekazał agencji szef Prokuratury Rejonowej Katowice-Południe Sławomir Barnaś temat ten ma zostać poruszony w środę, po otrzymaniu przez prokuraturę pisemnej opinii posekcyjnej.

W ramach postępowania prowadzone są też czynności procesowe, między innymi przesłuchania świadków. Informacje na temat dotychczasowych ustaleń prokuratura ma przekazać również w środę. Według ustaleń reporterki RMF FM Prokuratura Rejonowa w Katowicach wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci. Planowane jest także przeprowadzenie badań toksykologicznych.

Śląsk. Śmierć 17-latka w centrum Katowic

Ciało 17-latka zostało znalezione w sobotę rano w okolicach ul. Mariackiej, na podwórzu jednej z kamienic. Media podawały wcześniej, że śledczy biorą pod uwagę hipotezy o przedawkowaniu środków odurzających, nieszczęśliwym wypadku i udziale osób trzecich. Wszystkie osoby, które mają wiedzę na temat śmierci młodego mężczyzny, są proszone o kontakt z Komendą Miejską Policji w Katowicach. 

Więcej o: