25-latka za kierownicą zobaczyła pająka i spanikowała. Zderzyła się czołowo z innym autem

Reakcja na pająka spowodowała niebezpieczne wypadek na drodze w miejscowości Nowa Wieś Kościerska (woj. pomorskie). Policja sprawdziła trzeźwość obojga kierujących. Strach przed pająkiem kosztował kierowczynię nie tylko wiele nerwów.

Do zdarzenia doszło 23 czerwca w miejscowości Nowa Wieś Kościerska (woj. pomorskie). O godzinie 21:00 funkcjonariusz dyżurny otrzymał zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego. Policja niezwłocznie udała się na miejsce zdarzenia.

Zobacz wideo Motocykl wbił się w osobówkę przez nieustąpienie pierwszeństwa podczas skrętu

Wypadek w Nowej Wsi Kościerskiej. Kobieta uderzyła czołowo w inne auto. Powodem był pająk

Po przybyciu na miejsce wypadku funkcjonariusze ustalili, że 25-latka zderzyła się czołowo z innym samochodem. - Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 25-letnia kierująca volkswagenem na prostym odcinku drogi zjechała na przeciwny pas ruchu i zderzyła się czołowo z samochodem marki Mitsubishi, którym kierował 65-latek - mówi Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji, serwisowi Kościerzyna NaszeMiasto.pl.

Kobieta trafiła do szpitala. Badanie alkotestem nie wykazało u żadnego z kierujących pojazdami stanu nietrzeźwości. Policjanci dowiedzieli się, wypadek wydarzył się za sprawą nerwowej reakcji kobiety na pająka. Kierująca zauważyła go na tapicerce samochodu, przestraszyła się i straciła panowanie nad samochodem. Mundurowi zatrzymali prawo jazdy 25-latki.

Według wstępnych danych dotyczących bezpieczeństwa ruchu drogowego, w 2022 roku odnotowano 21 324 wypadki drogowe. To o 1492 zdarzenia mniej niż w roku 2021 i o 2216 wypadków mniej niż w roku 2020. Choć liczba wypadków w ostatnich latach maleje, nie zmienia to faktu, że w ubiegłym roku zginęły na drogach 1883 osoby.

Więcej o: