Zielona Góra. 81-letni kierowca potrącił 17-latkę na pasach. Dziewczyna trafiła do szpitala

W Zielonej Górze doszło do wypadku z udziałem 81-letniego kierowcy. Mężczyzna potrącił na przejściu dla pieszych 17-latkę. Dziewczyna została zabrana do szpitala, a policja bada okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci z Zielonej Góry poinformowali o wypadku, do którego miał doprowadzić 81-latek. Kierowca potrącił nastolatkę przechodzącą przez pasy. 17-letnia dziewczyna trafiła do szpitala. Policjanci wyjaśniają tę sprawę i apelują, aby w okresie wakacyjnym uczestnicy ruchu drogowego zachowali szczególną ostrożność.

Zobacz wideo Motocykl wbił się w osobówkę przez nieustąpienie pierwszeństwa podczas skrętu

Policja: W Zielonej Górze 81-letni kierowca daewoo potrącił na przejściu dla pieszych 17-latkę

Przedstawiciel Komedy Miejskiej Policji w Zielonej Górze przekazał, że do zdarzenia doszło 20 czerwca na wyznaczonym przejściu dla pieszych przy ulicy Jędrzychowskiej. Funkcjonariusze ustalili, że 81-letni kierowca potrącił nastolatkę, gdy ta przechodziła przez pasy.

Dziewczyna została zabrana do szpitala, aby lekarze przeprowadzili niezbędne badania. Policjanci poinformowali również, że mundurowi prowadzą obecnie czynności, które mają szczegółowo wyjaśnić okoliczności wtorkowego wypadku.

Policjanci z Zielonej Góry proszą kierowców i pieszych o zachowanie ostrożności podczas wakacji

Zielonogórscy policjanci podkreślili, że podczas wakacji należy zachować szczególną ostrożność na drogach, ponieważ natężenie ruchu w tym okresie jest wyjątkowo duże. "Pamiętajmy, że pieszy na przejściu nie może być nigdy zaskoczeniem dla kierującego, nawet wtedy, gdy na drodze panują niesprzyjające warunki atmosferyczne. Niestety, zdarzają się sytuacje, kiedy piesi są potrącani w miejscu, w którym powinni czuć się bezpiecznie, czyli właśnie na przejściu" - czytamy w policyjnym komunikacie.

Funkcjonariusze wymienili również wykroczenia, jakie kierowcy popełniają często na pasach. Wskazali w tym kontekście:

  • nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na oznakowanym przejściu dla pieszych;
  • nieustąpienie przez kierującego pojazdem, który skręca w drogę poprzeczną, pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu na skrzyżowaniu przez jezdnię drogi, na którą wjeżdża;
  • niezatrzymanie pojazdu w razie przechodzenia przez jezdnię osoby o widocznej ograniczonej sprawności ruchowej lub osoby niepełnosprawnej używającej specjalnego znaku.

Jednocześnie policjanci podkreślili, że piesi także nie są bez winy. Wśród wykroczeń, które popełnia ta grupa uczestników ruchu drogowego, wymienili m.in. przebieganie przez jezdnię, wchodzenie na jezdnię bezpośrednio pod jadący pojazd oraz naruszenie obowiązku korzystania przez pieszego z chodnika lub przeznaczonej dla niego drogi.

Więcej o: