Tragiczny wypadek w zachodniopomorskim. W zderzeniu zginął policjant i jego 16-letni syn

Nie żyje policjant ze Świdwina Tomasz Swarcewicz - poinformowała KPP w Świdwinie. Będąc już po służbie, samochód funkcjonariusza zderzył się z ciężarówką na drodze wojewódzkiej nr 112 (woj. zachodniopomorskie). W wypadku zginął także jego 16-letni syn.

Do tragedii doszło w miniony poniedziałek (19 czerwca) na drodze wojewódzkiej numer 112 na wysokości miejscowości Świemino (województwo zachodniopomorskie). W godzinach popołudniowych, będący po służbie policjant kierował samochodem osobowym, który w pewnym momencie zderzył się z nadjeżdżającą z naprzeciwka ciężarówką.

Zobacz wideo Pościg za motocyklistą. "Popełniłeś przestępstwo, 5 lat już motorem nie pojeździsz"

Śmiertelny wypadek w Świeminie. Zginął policjant i jego 16-letni pasażer

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że prowadzący osobowego mercedesa kierowca na łuku drogi nagle stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się z jadącym prawidłowo z naprzeciwka tirem - relacjonowała w rozmowie z "Faktem" Monika Kosiec, rzeczniczka prasowa policji w Koszalinie.

40-letni mężczyzna i 16-letni pasażer samochodu osobowego zginęli na miejscu. Za kierownicą siedział Tomasz Swarcewicz, z zawodu policjant ze Świdwina. Na skutek wypadku zmarł też jego nieletni syn.

Wiadomo, że kierowca ciężarówki był trzeźwy w chwili zdarzenia. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala z urazem nogi w celu udzielenia mu niezbędnej pomocy medycznej.

Tragedia w woj. zachodniopomorskim. Policjanci żegnają kolegę z jednostki

O nagłej śmierci jednego z funkcjonariuszy poinformowała nastronie Komenda Powiatowa Policji w Świdwinie. "Wczoraj na drodze wojewódzkiej nr 112 w wyniku tragicznego wypadku, funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Świdwinie - dzielnicowy aspirant Tomasz Swarcewicz wyruszył w swoją ostatnią drogę. Łączymy się w bólu z rodziną zmarłego, której składamy najszczersze wyrazy współczucia (...) Cześć jego pamięci!" - brzmi wpis umieszczony w policyjnych aktualnościach.

Więcej o: