Biała Podlaska. 72-latek znęcał się nad rodziną. Policja: Bił po twarzy, kopnął ciężarną córkę w brzuch

W Białej Podlaskiej aresztowano mężczyznę podejrzanego o znęcanie się nad rodziną. Policja poinformowała, że 72-latek stosował przemoc m.in. wobec ciężarnej córki. Członkowie rodziny mężczyzny twierdzą, że sytuacja ta trwała już od kilku lat. Śledczy zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie 72-latkowi zarzutów.

72-latek podejrzany o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad swoją rodziną trafił do aresztu, przekazali policjanci z Białej Podlaskiej (woj. lubelskie). Funkcjonariusze zostali zawiadomieni o agresywnym zachowaniu mężczyzny, który wszczął awanturę pod wpływem alkoholu i stosował przemoc wobec swojej ciężarnej córki. Z informacji podanych przez śledczych wynika, że nie był to jednorazowy incydent, a pokrzywdzona tym razem zgłosiła sprawę policji, ponieważ bała się o życie swoje i nienarodzonego dziecka.

Zobacz wideo "W Polsce jest przyzwolenie na bicie dzieci"

Biała Podlaska. 72-latek znęcał się nad rodziną, bił po twarzy, rzucał przedmiotami, wyganiał z domu

Funkcjonariusze przekazali, że do interwencji doszło przed weekendem (17-18 czerwca) w jednym z domów na terenie powiatu bialskiego. Według policjantów przebywający tam mężczyzna, znajdując się pod wpływem alkoholu, wyzywał swoją ciężarną córkę. 72-latek miał ponadto kopnąć kobietę w brzuch.

Członkowie rodziny poinformowali policjantów, że do podobnych zdarzeń z udziałem 72-latka dochodziło od kilku lat. "Będąc pod wpływem alkoholu, wyzywał, bił po twarzy, rzucał przedmiotami, wyganiał z domu i groził pozbawieniem życia" - czytamy w policyjnym komunikacie.

Biała Podlaska. 72-latkowi podejrzanemu o znęcanie się nad rodziną grozi do pięciu lat więzienia

Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej przychylił się do wniosku policji i prokuratury, decydując się na zastosowanie wobec 72-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Mężczyzna spędzi w areszcie trzy miesiące. Śledczy zebrali również materiał dowodowy, na podstawie którego przedstawiono 72-latkowi zarzut znęcania się nad rodziną. Przestępstwo to jest zagrożone karą do pięciu lat pozbawienia wolności.

Więcej o: