Przyczepa odłączyła się od jadącego auta i uderzyła w 16-latkę. Do szpitala zabrał ją śmigłowiec LPR

W Sędziejowicach (woj. łódzkie) w czekającą na autobus 16-latkę wjechała przyczepa, która odczepiła się od jadącego drogą samochodu. Z podejrzeniem urazu kręgosłupa nastolatka została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala.

16 czerwca rano w Sędziejowicach (woj. łódzkie, pow. łaski) doszło do wypadku z udziałem 16-latki. Na drodze wojewódzkiej 481 z jadącego samochodu odczepiła się przyczepa, która uderzyła w przystanek oraz czekającą na autobus dziewczynę.

Zobacz wideo Wzruszające słowa Małgorzaty Rozenek-Majdan w Sejmie: Prawdopodobnie nigdy nie zostałabym mamą

Sędziejowice, droga 481. Przyczepa wjechała w przystanek i raniła 16-latkę

Według informacji przekazanych przez policję do wypadku doszło w piątek 16 czerwca około godz. 7.15. Przyczepa odczepiła się od jadącego w pobliżu przystanku autobusowego samochodu i uderzyła zarówno w niego jak i w czekającą na przystanku 16-latkę.


"Ze wstępnych ustaleń wynika, że 71-letniemu mieszkańcowi gminy Sędziejowice, który jechał samochodem osobowym marki Ford w kierunku Łasku, w wyniku awarii haka odczepiła się przyczepa" - przekazał aspirant sztabowy Bartłomiej Kozłowski z Komendy Powiatowej Policji w Łasku, cytowany przez TVN 24.

Sędziejowice. 16-latka z podejrzeniem urazu kręgosłupa została przetransportowana do szpitala

Poszkodowanym pomagały dwa zastępy strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sędziejowicach, Zespół Ratownictwa Medycznego z Łask, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe z Łodzi oraz policjanci z Komendy Powiatowej Policji z Łask.

Ratownicy medyczni podjęli decyzję, że 16-letnia mieszkanka gminy Sędziejowice zostanie przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do pobliskiego szpitala. Ze wstępnych ustaleń wynika, że nastolatka prawdopodobnie doznała obrażeń kręgosłupa. Droga w miejscu wypadku jest przejezdna, choć początkowo występowały tam utrudnienia w ruchu.

Więcej o: