11-letnia Liwia z Bytomia już się znalazła. Wcześniej policja apelowała o pomoc

We wtorek policja poinformowała o zaginięciu 11-letniej Liwii z Bytomia, która nie wróciła do swojego domu. Opublikowano zdjęcia dziewczynki oraz jej rysopis. Poszukiwania zakończyły się jeszcze tego samego dnia.

Aktualizacja: Policjanci poinformowali o odnalezieniu Liwii. Przekazano, że 11-latka jest "cała i zdrowa".

Wcześniej policjanci ze Śląska zwrócili się z apelem do osób, które mogły mieć informacje przydatne w sprawie 11-latki z Bytomia. Dziewczynka zaginęła, a szukający jej funkcjonariusze opublikowali w internecie zdjęcia oraz rysopis Liwii.

Zobacz wideo Mobilizacja policji. Trwają poszukiwania zaginionego mężczyzny

11-letnia Liwia z Bytomia zaginęła 12 czerwca. Policja szukała dziewczynki, która nie wróciła do domu

Wieczorem 12 czerwca Liwia oddaliła się ze swojego miejsca zamieszkania przy ulicy Żeromskiego w Bytomiu. Dziewczynka nie wróciła do domu, więc policja rozpoczęła poszukiwania zaginionej nastolatki. Funkcjonariusze opublikowali jej zdjęcia, a także przekazali, że w chwili zaginięcia 11-latka miała na sobie kremowe, jasne jeansy, czarne adidasy z zieloną wstążką, wełniany, błękitny sweter oraz pomarańczową bluzę.

***********

Zaginieni - jak reagować po zaginięciu bliskiej osoby?

Jak informuje portal zaginieni.pl, nie trzeba czekać 24 lub 48 godzin, by zgłosić zaginięcie bliskiej osoby. Policja ma bowiem obowiązek przyjąć zgłoszenie niezależnie od tego, ile czasu upłynęło od stwierdzenia nieobecności danej osoby. W tym celu należy osobiście udać się na najbliższy komisariat policji.

Wcześniej warto zapisać sobie jak najwięcej informacji, które mogą pomóc w poszukiwaniach oraz koniecznie przekazać najbardziej aktualne zdjęcie zaginionej osoby. Warto też wcześniej skontaktować się z osobami znajomymi lub przekazać funkcjonariuszom do nich kontakt. Po złożeniu zawiadomienia należy upewnić się, czy dane zaginionej osoby jeszcze tego samego dnia zostaną wprowadzone do policyjnego systemu komputerowego. Policja powinna też wydać zaświadczenie, w którym potwierdza przyjęcie zgłoszenia.

Więcej o: