Zaginiony 14-latek nie żyje. Ciało chłopca znaleziono w innym województwie

Policja poinformowała o zakończeniu poszukiwań 14-latka, który zaginął na wysokości Wielkiego Wałcza pod Grudziądzem. Ciało chłopca zostało zlokalizowane w Wiśle pod Tczewem. Nastolatek był poszukiwany od 5 czerwca.

W piątek 9 czerwca policja poinformowała o wyłowieniu z Wisły w Opalenicach pod Tczewem (województwo pomorskie) ciała nastoletniego chłopca. Badania potwierdziły, że są to zwłoki poszukiwanego od 5 czerwca 14-latka.

Zobacz wideo "Młodość nie zwalnia z myślenia". Spot edukacyjny pomorskiej policji

Tragiczny finał poszukiwań 14-latka. Ciało chłopca zostało znalezione w Wiśle w innym województwie

14-letni chłopiec zaginął 5 czerwca, gdy spotkał się z o dwa lata starszym kolegą nad Wisłą na wysokości Wielkiego Wełcza (województwo kujawsko-pomorskie). 16-latek w pewnym momencie na chwilę odszedł na bok. Gdy wrócił, na brzegu rzeki znalazł tylko rzeczy należące do młodszego kolegi.

Od momentu zgłoszenia zaginięcia trwała akcja poszukiwawcza, w której udział brali strażacy oraz członkowie Specjalistycznej Grupy Sonarowej z Torunia i Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Bydgoszczy. W działaniach wykorzystano także psa tropiącego, który zgubił trop 14-latka nad Wisłą.

Z komunikatu policji wynika, że ciało nastolatka zostało odnalezione w czwartek 8 czerwca, gdy dryfowało w rzece. Dzień później potwierdzono tożsamość zmarłego. Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Tczewie. 

Policja o sześciu sposobach bezpiecznego zachowania nad wodą

Na stronie policji udostępniono sześć sposobów na bezpieczne spędzenie wakacji nad wodą. Funkcjonariusze apelują:

  • wybieraj tylko strzeżone kąpieliska, które są patrolowane przez ratowników. Wówczas masz pewność, że kąpielisko jest sprawdzone, nadzorowane i bezpieczne;
  • nie lekceważ miejsc, w których obowiązuje zakaz kąpieli;
  • nie wykonuj skoków do wody na "główkę". Nad jeziorem, w rzece czy też innych naturalnych zbiornikach nigdy nie wiesz co znajduje się na dnie. Warto pamiętać, że w naturalnych zbiornikach wodnych dno może się zmieniać;
  • nie spożywaj alkoholu przed wejściem do wody. Jeśli to zrobiłeś, zrezygnuj z pływania;
  • nie podejmuj ryzykownych wyzwań - brak odpowiednich umiejętności pływackich czy przygotowania fizycznego, może się skończyć tragicznie;
  • nie przesadzaj z opalaniem i nawadniaj organizm. Zbyt długie przebywanie na słońcu, a później nagłe schłodzenie w wodzie może doprowadzić do szoku termicznego, a to z kolei do zatrzymania akcji serca lub omdlenia.
Więcej o: