Węgliniec. Okradziono pociąg żołnierzy USA z amunicją. Policja znalazła ją w stawie

Na dworcu PKP w Węglińcu niedaleko Zgorzelca zostały skradzione skrzynie z amunicją. Policjanci wyłowili je ze stawu w miejscowości oddalonej o cztery kilometry od stacji. W sprawie zatrzymano trzy osoby - podaje RMF FM.

Do kradzieży miało dojść w niedzielę wieczorem (4 czerwca). Z wagonów specjalnego pociągu obsługiwanego przez żołnierzy USA na dworcu PKP w Węglińcu niedaleko Zgorzelca (woj. dolnośląskie) zniknęły skrzynie z amunicją. Śledczy zatrzymali trzy osoby. Na ten moment nie ma oficjalnych informacji dotyczących zdarzenia.

Zobacz wideo Rozbój w Zgorzelcu. 29-latek był agresywny wobec ochroniarza, który próbował powstrzymać go przed kradzieżą wódki

Węgliniec. Co skradziono? Są różne wersje

Pociąg przyjechał z Niemiec. Zerwane plomby w dwóch wagonach podczas obchodu zauważyła Służba Ochrony Kolei - ustalili dziennikarze RMF FM. Jak dodają, nieznani sprawcy mieli ukraść 120 pocisków kaliber 25 mm. Z kolei inne źródła podają, że zniknęły granaty i amunicja, bądź granatniki i amunicja.

Brak monitoringu, psy zgubiły trop. Sprawa trafiła do prokuratury

Teren, na którym doszło do kradzieży, prawdopodobnie jest objęty monitoringiem. Do akcji poszukiwawczej zostały zaangażowane psy tropiące. Po kilkudziesięciu metrach miały jednak zgubić trop. Wszystkie materiały w sprawie zostały przekazane Prokuraturze Rejonowej w Zgorzelcu - poinformowała kom. Agnieszka Goguł, oficerka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu. 

Do Węglińca zjechało sporo służb. Żandarmeria Wojskowa miała odmówić

"Z informacji, które do nas docierają, wynika, że do Węglińca zjechało sporo służb, które odwiedzają w domach wszystkich, którzy mogą być powiązani ze sprawą" - czytamy na portalu eluban.pl. O incydencie została powiadomiona Służba Kontrwywiadu Wojskowego. Jak informuje RMF FM,  Żandarmeria Wojskowa miała odmówić udziału w sprawie.

Skrzynie zostały wyłowione ze stawu w Starym Węglińcu

Jak dowiedział się reporter RMF FM, skrzynie z amunicją zostały wyłowione ze stawu w Starym Węglińcu (miejscowość oddalona o około 4 km od Węglińca). Trzy były oryginalnie zaplombowane, a jedną ktoś otworzył - nie stwierdzono jednak braków amunicji. Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze przekazała, że w związku z kradzieżą śledczy zatrzymali trzy osoby.

Więcej o: