Zabójstwo na Bielanach w Warszawie. Nieoficjalnie: Policja zatrzymała brata ofiary

Policja zatrzymała podejrzanego ws. zabójstwa na Bielanach w Warszawie, a prokuratura poinformowała o postępach śledztwa. Ponadto pojawiły się nieoficjalne ustalenia, dotyczące relacji między potencjalnym zabójcą a jego ofiarą.

Jak informuje PAP, policja w poniedziałek 5 czerwca około godziny 16:00 otrzymała zgłoszenie o mężczyźnie dźgniętym nożem. Funkcjonariusze udali się do jednego z mieszkań w bloku przy ulicy Wrzeciono, znajdującej się na Bielanach w Warszawie, gdzie znaleziono rannego. Podejrzany w tej sprawie został zatrzymany przez policję tego samego dnia późnym wieczorem.

Zobacz wideo Wyszków. W spalonym domu znaleziono ciała dwóch kobiet. Zatrzymano męża jednej z ofiar

Warszawa. Prokuratura prowadzi śledztwo ws. zabójstwa na Bielanach

Według nieoficjalnych ustaleń przekazanych przez Polską Agencję Prasową, zatrzymany 70-letni Józef Ś. miał dźgnąć nożem swojego młodszego brata Zenona Ś. Obrażenia spowodowane u poszkodowanego były na tyle poważne, że mężczyzna zmarł w szpitalu. Prokuratura Rejonowa Warszawa-Żoliborz prowadzi więc śledztwo w sprawie zabójstwa i podjęto decyzję o przeprowadzeniu sekcji zwłok. Po ustaleniu dokładnych informacji prokuratura określi kształt zarzutu, który usłyszy zatrzymany przez policję Józef Ś.

Po przesłuchaniu podejrzanego zostanie też podjęta decyzja o ewentualnym skierowaniu wniosku o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. - Z uwagi na dobro śledztwa, a także wobec oczekiwania na przeprowadzenie sekcji zwłok przez biegłego z Zakładu Medycyny Sądowej w Warszawie, udzielenie bliższych informacji na obecnym etapie postępowania nie jest możliwe - poinformował prokurator Szymon Banna z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Niedawno w Warszawie doszło do innego ataku z użyciem ostrego narzędzia

Na początku maja w Warszawie miał miejsce atak nożownika w pobliżu placu Politechniki - na ul. Nowowiejskiej. Sprawca zaatakował przechodnia ostrym narzędziem w plecy. Według ustaleń dziennikarzy było to zlecenie zabójstwa. Policja odnalazła mężczyznę po kilkudziesięciu godzinach. Więcej na ten temat w artykule: "Atak nożownika w Warszawie. Policja zatrzymała mężczyznę. 'To było zlecenie zabójstwa'".

Więcej o: