Dziwnów. Piracki galeon utknął na mieliźnie. Na pokładzie 103 osoby

Na Zalewie Kamieńskim ewakuowano pasażerów płynących wycieczkowcem Victoria I. Ponieważ statek utknął na mieliźnie, konieczne było przeprowadzenie akcji ratunkowej. Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa, we współpracy z jednostkami straży pożarnej oraz kapitanatem portu Dziwnów, pomogła dotrzeć bezpiecznie na ląd 103 osobom uczestniczącym w rejsie.

Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa poinformowała o pomyślnym zakończeniu akcji ratunkowej na Zalewie Kamieńskim. Ratownicy zdołali pomóc pasażerom statku wycieczkowego Victoria I, który utknął na mieliźnie z powodu problemów technicznych. 

Zobacz wideo Dlaczego upieramy się, by przewozić towary statkami?

Ewakuacja statku na Zalewie Kamieńskim. "Z portu Dziwnów spłynęła informacja, że jednostka ma problemy"

5 czerwca statek wycieczkowy Victoria I utknął na Zalewie Kamieńskim w pobliżu Dziwnowa w powiecie kamieńskim (woj. zachodniopomorskie). Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa przekazała informacje w tej sprawie za pośrednictwem Twittera.

"Na Zalewie Kamieńskim trwa ewakuacja 103 osób ze statku Victoria I. W związku z awarią układu sterowania wycieczkowiec ugrzązł na mieliźnie. Brak osób poszkodowanych, ewakuacja przebiega sprawnie. Morskiej Służbie Poszukiwania i Ratownictwa pomagają jednostki straży pożarnej oraz kapitanatu portu Dziwnów" - napisano.

W rozmowie z Interią rzecznik prasowy Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa Rafał Goeck opisywał szczegóły tej akcji. - Ewakuowanych jest 99 pasażerów i 4 członków załogi. O godz. 14:41 z portu Dziwnów spłynęła informacja, że jednostka na zalewie ma problemy ze sterem. Chwilę później zniosło ją na mieliznę - relacjonował Rafał Goeck. Rzecznik dodał, że służby zostały powiadomione o problemach wycieczkowca przez pasażera, który dostrzegł, że statek się przechyla.

Powiat kamieński. Dzięki akcji ratowniczej "Victoria I odzyskała pływalność i sterowność"

Po godzinie 16 poinformowano, że akcja ratownicza dobiegła końca. "Ewakuacja przed chwilą się zakończyła. Wszyscy pasażerowie cali i zdrowi na lądzie. Victoria I odzyskała pływalność i sterowność. O własnych siłach powraca do portu" - przekazała na Twitterze Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa.

Statek Victoria I w sezonie wakacyjnym regularnie kursuje po Zalewie Kamieńskim. Rejs tego wycieczkowca na trasie Dziwnów - Kamień Pomorski trwa około 1,5 godziny.

Więcej o: