Pożar na A1 w Częstochowie. Luksusowy samochód stanął w płomieniach

Na autostradzie A1, przed zjazdem na drogę krajową nr 91 w okolicach Mykanowa (woj. śląskie), doszczętnie spłonęło Porsche Cayenne. Na razie nie ma informacji o przyczynach ani okolicznościach wypadku.

Na autostradzie A1 w Częstochowie, przed zjazdem na drogę krajową nr 91 w okolicach Mykanowa, Rząsawy i Wierzchowiska (powiat częstochowski), zapalił się samochód osobowy - poinformował w sobotę (3 czerwca) portal klobucka.pl. Dziennikarze opublikowali również nagranie. 

Zobacz wideo Sezon na zdjęcia aut w rzepaku otwarty, ale właściciel BMW raczej nie o takich fotkach marzył

Pożar na A1. Porsche Cayenne w płomieniach. "Nie ma szans na jakikolwiek ratunek"

Na udostępnionym w mediach społecznościowych nagraniu widać unoszące się kłęby dymu. Porsche Cayenne doszczętnie spłonęło. - Pali się fura. Mało już z niego zostało, ostre płomienie. Nie ma szans na jakikolwiek ratunek - słyszymy.

Okoliczności i przyczyny zdarzenia nie są na razie znane. Nie ma również informacji o osobach poszkodowanych.

Wypadki na polskich drogach w 2022 i 2023

Biuro Ruchu Drogowego poinformowało, że według wstępnych danych dotyczących bezpieczeństwa ruchu w 2022 roku odnotowano 21 324 wypadków drogowych. To o 1492 zdarzenia mniej niż w roku 2021 i o 2216 wypadków mniej niż w roku 2020. Choć liczba w ostatnich latach maleje, nie zmienia to faktu, że w ubiegłym roku zginęło 1883 osób. 

Jak wynika ze wstępnych danych Komendy Głównej Policji, w okresie styczeń-marzec 2023 r. doszło w Polsce do 3893 wypadków drogowych. To mniej o 5,1 proc. w porównaniu z pierwszym kwartałem 2022 r. (4104 wypadki).

Polska jest na 26 miejscu w rankingu bezpieczeństwa drogowego wśród 31 państw uwzględnionych w raporcie Europejskiej Rady Bezpieczeństwa Transportu (ETSC) pod względem zgonów drogowych na milion mieszkańców - pisał portal Moto Fakty.

Więcej o: