Szczątki kilkumiesięcznego płodu na osiedlu na Mazowszu. "Udzielenie pomocy do przerwania ciąży"

Na terenie jednego z osiedli w miejscowości Chrzanów Mały (woj. mazowieckie) znaleziono szczątki kilkumiesięcznego płodu. Jak informują lokalne media, Prokuratura Okręgowa w Warszawie prowadzi śledztwo w kierunku "udzielenia pomocy do przerwania ciąży wbrew przepisom ustawy".

Temat został nagłośniony przez lokalny portal grodzisknews.pl. Szczątki kilkumiesięcznego płodu zostały znalezione na jednym z osiedli w Chrzanowie Małym (powiat grodziski) na początku maja. Szczegółowe okoliczności sprawy są wciąż wyjaśniane. - Postępowanie toczy się w sprawie o czyn z art. 152 par. 2 Kodeksu karnego, to jest udzielenia pomocy do przerwania ciąży wbrew przepisom ustawy - potwierdził w rozmowie z "Super Expressem" prok. Szymon Banna z warszawskiej prokuratury okręgowej.

Zobacz wideo "Młode kobiety nie chcą rodzić dzieci w Polsce"

Chrzanów Mały. Szczątki kilkumiesięcznego płodu. Co wykazała sekcja zwłok?

- W toku trwającego śledztwa przeprowadzono oględziny i sekcję zwłok płodu. Obecnie trwa oczekiwanie na opinie biegłych z Zakładu Medycyny Sądowej w Warszawie z zakresu medycyny sądowej i toksykologii - przekazał prokurator. Jak dodał, "płód urodził się martwy i jako niedojrzały i niedonoszony nie był zdolny do samodzielnego życia poza organizmem matki". Na razie nikt nie został zatrzymany, nikomu też nie postawiono zarzutów.

Radzymin. Zwłoki noworodka w kolektorze ściekowym

Na początku maja informowaliśmy o zwłokach noworodka, które znaleziono w Radzyminie (województwo mazowieckie, powiat wołomiński). Natknęli się na nie pracownicy wezwani do naprawy zatkanego kolektora ściekowego. Sekcja zwłok wykazała, że chłopiec najprawdopodobniej urodził się martwy. Śledczy pracują nad ustaleniem okoliczności zgonu dziecka i kwestią znieważenia zwłok. "Oznacza to, że śledczy szukać będą kobiety, która wcześniej była w ciąży i mogła być matką płodu" - poinformował "Fakt".

Więcej o: