Miał paradować po Prudniku w przebraniu rosyjskiego żołnierza. Teraz grozi mu więzienie

Funkcjonariusze zatrzymali 49-latka podejrzanego o publiczne popieranie agresji Rosji na Ukrainę. Mężczyzna miał propagować związane z nią symbole, przechadzając się po Prudniku (woj. opolskie) w przebraniu rosyjskiego żołnierza. Podejrzany usłyszał już zarzuty. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Prudniku (województwo opolskie) otrzymali liczne niepokojące zgłoszenia na temat mężczyzny mającego przechadzać się po mieście w stroju żołnierza rosyjskich sił zbrojnych. Poza nietypowym przebraniem miał on publicznie propagować symbole "Z" oraz "V" popierające agresję Federacji Rosyjskiej na Ukrainę.

Zobacz wideo Policja z użyciem dronów wyłapuje łamiących przepisy cyklistów i pieszych. W kilka chwil wpadło 14 rowerzystów

Policja zatrzymała podejrzanego o publiczne demonstrowanie poparcia dla wojny w Ukrainie

W toku śledztwa mundurowi wytypowali podejrzanego i ustalili jego adres zamieszkania. Możliwym sprawcą nietypowych demonstracji poglądów okazał się być 49-letni mieszkaniec powiatu prudnickiego. W mieszkaniu mężczyzny ujawniono liczne przedmioty powiązane ze sprawą, w tym między innymi: żołnierskie ubranie, elementy odzieży zawierające hasła i symbole nawiązujące do ustroju totalitarnego i związane z nienawiścią na tle narodowościowym. Śledczy podejrzewają, że mężczyzna działał również na płaszczyźnie internetowej w social mediach. Przeszukanie i zatrzymanie podejrzanego odbyło się pod nadzorem prokuratora.

Miał przebierać się za rosyjskiego żołnierza i publicznie popierać wojnę. W więzieniu może spędzić dwa lata

Zatrzymanemu 49-latkowi przedstawiono już zarzuty publicznego propagowania agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę oraz nawoływania do nienawiści ze względu na narodowość. Za popełnione przestępstwa grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności. Na zwolnionego z aresztu mężczyznę nałożono środek zapobiegawczy w formie dozoru policyjnego.

Więcej o: