Zaginął 16-letni Krzysztof. Ostatni ślad prowadzi do Warszawy. Od czterech dni nie ma z nim kontaktu

Policjanci oraz rodzina od kilku dni prowadzą poszukiwania 16-letniego Krzysztofa Dymińskiego spod Ożarowa Mazowieckiego (woj. mazowieckie). Nastolatek wyszedł z domu najprawdopodobniej w sobotę, 27 maja, we wczesnych godzinach porannych i od tamtej pory nie ma z nim kontaktu. Policja o wszelką pomoc w odnalezieniu zaginionego.

Według informacji udostępnionych w mediach społecznościowych na koncie Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie Krzysztof Dymiński, 27 maja około 4 nad ranem nie informując nikogo z rodziny, wyszedł z domu w miejscowości Pogroszew Kolonia w gminie Ożarów Mazowiecki (woj. mazowieckie). Od tamtej pory nie nawiązał żadnego kontaktu z bliskimi. Jego telefon od kilku dni pozostaje nieaktywny. Ze zdjęć pochodzących z monitoringu wiadomo, że nastolatek dojechał autobusem do Warszawy.

Zobacz wideo Czy wiesz, co zrobić, gdy zaginie ktoś bliski?

Zaginął 16-letni Krzysztof Dymiński. Policja apeluje o pomoc w odnalezieniu

Nastolatek ma 175 cm wzrostu. Jest szczupłej budowy ciała. Ma ciemne blond bujne włosy oraz niebieskie oczy. W dniu zaginięcia chłopak ubrany był w ciemne spodnie, czarne buty marki Diesel typu sneakersy oraz ciemną bluzę z dużym, białym logo Adidas na piersi. Jego jedynym znakiem szczególnym jest stały aparat na zębach, który nosi na górnym i dolnym łuku. Wszystkie osoby, które widziały zaginionego, proszone są o pilny kontakt z Komendą Powiatową Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego z siedzibą w Starych Babicach. Wszelkie informacje można przekazać także dzwoniąc na numer: (0-22) 603 6555 lub wysyłając wiadomość na adres email: dyzurny.ksp@policja.waw.pl.

Nastolatek poszukiwany jest także przez wiele organizacji, w tym przez fundację ITAKA. "Ktokolwiek widział zaginionego lub ma jakiekolwiek informacje o jego losie, proszony jest o kontakt z Fundacją ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych pod numerem 116 000. Można również napisać w tej sprawie do ITAKI: itaka@zaginieni.pl. Naszym informatorom gwarantujemy dyskrecję" - napisano na oficjalnej stronie fundacji na Facebooku. 

Zaginieni - jak reagować po zaginięciu bliskiej osoby?

Jak informuje portal zaginieni.pl, nie trzeba czekać 24 lub 48 godzin, by zgłosić zaginięcie bliskiej osoby. Policja ma bowiem obowiązek przyjąć zgłoszenie niezależnie od tego, ile czasu upłynęło od stwierdzenia nieobecności danej osoby. W tym celu należy osobiście udać się na najbliższy komisariat policji. Wcześniej jednak warto zapisać sobie jak najwięcej informacji, które mogą pomóc w poszukiwaniach oraz koniecznie przekazać najbardziej aktualne zdjęcie zaginionej osoby. Po złożeniu zawiadomienia należy upewnić się, czy dane zaginionej osoby jeszcze tego samego dnia zostaną wprowadzone do policyjnego systemu komputerowego. Policja powinna też wydać zaświadczenie, w którym potwierdza przyjęcie zgłoszenia.

Więcej o: