Słupsk. Tragiczny wypadek na S6. Samochód zderzył się z ciężarówką. Nie żyją trzy osoby, w tym dziecko

We wtorek rano doszło do tragicznego wypadku na drodze ekspresowej S6. Samochód osobowy zderzył się z ciężarówką. Policja wstępnie poinformowała o przebiegu wydarzeń. Nad wyjaśnianiem okoliczności pracuje również prokuratura. Wśród ofiar śmiertelnych jest dziecko.

Do wypadku doszło we wtorek (30 maja) około godziny 8:30 na drodze ekspresowej S6. Auto osobowe zderzyło się z ciężarówką pomiędzy węzłami Słupsk Wschód i Południe. Odcinek drogi pomiędzy węzłami Łosino i Głobino był zablokowany. O zdarzeniu poinformował Punkt Informacji Drogowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Wśród ofiar śmiertelnych znajduje się dziecko. Policja poinformowała o wstępnych ustaleniach.

Zobacz wideo Kolizja na S7 - nagranie z wideorejestratora

Słupsk. Tragiczny wypadek na S6. Samochód zderzył się z ciężarówką. Nie żyją trzy osoby

Wypadek wydarzył się na obwodnicy Słupska w pobliżu miejscowości Ptaszewo. Na miejscu pojawili się policjanci, którzy wstępnie ustalili przebieg zdarzenia. - Jadący w kierunku Gdańska kierowca toyoty zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym z przeciwka ciężarowym manem - poinformował oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Słupsku Jakub Bagiński w rozmowie z "Faktem".

W wypadku zginęły trzy osoby podróżujące samochodem. Wśród nich było dziecko. Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku udostępniła zdjęcia miejsca z tragicznego zdarzenia. Widać na nich, jak samochód został zmiażdżony, a jego elementy wciąż znajdują się pod kołami ciężarówki.

Pomorze. Okoliczności wypadku bada policja i prokuratura

Dokładne okoliczności wypadku bada policja wraz z prokuraturą. Odcinek drogi pomiędzy węzłami Łosino i Głobino jest zablokowany. Policjanci wyznaczyli objazdy dla wszystkich kierowców jadących obwodnicą w stronę Gdańska i Szczecina. Funkcjonariusze kierują ich przez Słupsk. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin. Komenda Miejska Policji w Słupsku apeluje o zachowanie ostrożności i stosowanie się do sygnałów wydawanych przez mundurowych. 

Według wstępnych danych dotyczących bezpieczeństwa ruchu w 2022 roku odnotowanych zostało 21 324 wypadków drogowych. To o 1 492 zdarzenia mniej niż w roku 2021 i o 2 216 wypadków mniej niż w roku 2020. Choć liczba w ostatnich latach maleje, nie zmienia to faktu, że w ubiegłym roku zginęło 1 883 osób.

Więcej o: