Jelenia Góra. Tragiczny finał sąsiedzkiego konfliktu. "Czekali przed domem"

Trwający od wielu lat konflikt sąsiedzki pomiędzy mieszkańcami Jeleniej Góry (woj. dolnośląskie) zakończył się tragiczną śmiercią 58-latka. Mężczyzna zmarł po tym, jak został pobity przez pięciu napastników, którzy napadli na niego pod domem. Domniemani sprawcy usłyszeli już zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Tragedia miała miejsce w ubiegłą sobotę (27 maja) przy ulicy Książęcej w Jeleniej Górze (województwo dolnośląskie). Wracający do domu w godzinach wieczornych 58-latek na swoim podjeździe zastał grupę czekających na niego mężczyzn. - Chciał wjechać na podwórko, ale tamci mu zagrodzili wjazd. Czekali na niego przed domem - relacjonowała w rozmowie z TVN24 pani Kamila, sąsiadka zmarłego.

Zobacz wideo Hołownia o podpisaniu "lex Tusk": Prezydent dolał oliwy do ognia. To się po prostu nie godzi!

Śmiertelne pobicie w Jeleniej Górze. Nie żyje zaatakowany 58-latek

Świadkami całej sytuacji byli sąsiedzi zaatakowanego 58-latka - pani Kamila wraz z synem. Gdy kobieta zorientowała się, że mężczyzna potrzebuje pomocy, zawiadomiła odpowiednie służby i udała się na miejsce awantury. Zajście widziała także żona poszkodowanego mieszkańca, która krzyczała, by napastnicy zostawili jej męża. W wyniku pobicia mężczyzna upadł na ziemię i zrobił się bardzo blady. Jak opowiada pani Kamila, udało jej się przystąpić do procedury ratowania życia 58-latka. Napastnicy mieli przez chwilę stać obok i przyglądać się działaniom podejmowanym przez kobietę, by następnie zbiec z miejsca zdarzenia. Reanimację przejęli przybyli później policjanci, aż ostatecznie nieprzytomny mężczyzna trafił w ręce ratowników. Choć w trakcie czynności ratowniczych 58-latek otworzył oczy, nie udało się go uratować. Walka o życie mężczyzny trwała 40 minut.

Tragiczny finał konfliktu sąsiedzkiego. Napastnikom grozi do 10 lat więzienia

Przyczyną brutalnego ataku na 58-latka miały być trwające od lat konflikty sąsiedzkie. W wyniku czynności wyjaśniających zatrzymano pięciu mężczyzn, którzy usłyszeli już zarzuty udziału ze skutkiem śmiertelnym. Za śledztwo odpowiedzialna jest Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze. Za popełnione przestępstwo napastnikom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Więcej o: