Wrocław. Zaginęła 17-letnia Julia. Od tygodnia nie ma z nią kontaktu

Zaginęła Julia Woźniak z Wrocławia. 17-latka opuściła ośrodek wychowawczy przy ulicy Kamieńskiego i udała się w nieznanym kierunku. Ostatni raz kontaktowała się z wychowawcą około tydzień temu. Bliscy proszą o pomoc.

Jak podała strona SOS Zaginięcia, 17-letnia Julia pochodzi z wrocławskiego Ołbina, ale od jakiegoś czasu przebywa w ośrodku wychowawczym przy ul. Kamieńskiego. W piątek 19 maja dziewczyna oddaliła się z placówki. Ostatni kontakt z zaginioną był w poniedziałek 22 maja, kiedy wysłała do swojego wychowawcy wiadomość przez Messengera. Od tamtego momentu nie wróciła do ośrodka, nie nawiązała też kontaktu z rodziną.

Zobacz wideo Śląscy kryminalni rozwiązali sprawę zaginięcia 42-letniej Moniki

Wrocław. Zaginęła 17-letnia Julia Woźniak. Rysopis zaginionej

Julia ma 160 cm wzrostu, szczupłą sylwetkę, jasnobrązowe włosy do ramion z blond grzywką. Nie wiadomo dokładnie, w co była ubrana, kiedy opuściła ośrodek - prawdopodobnie ma na sobie czarne ubrania, a przy sobie - czarną torbę - przekazała strona "SOS...".

 

Osoby, które mają wiedzę na temat miejsca pobytu Julii, są proszone o pilny kontakt z policją (można dzwonić pod numery 47 871 45 25 i 112). Można napisać również do administratorów strony "SOS Zaginięcia" na Facebooku.

Zaginieni - jak reagować po zaginięciu bliskiej osoby?

Jak informuje portal zaginieni.pl, nie trzeba czekać 24 lub 48 godzin, by zgłosić zaginięcie bliskiej osoby. Policja ma bowiem obowiązek przyjąć zgłoszenie niezależnie od tego, ile czasu upłynęło od stwierdzenia nieobecności danej osoby. W tym celu należy osobiście udać się na najbliższy komisariat policji.

Wcześniej warto zapisać sobie jak najwięcej informacji, które mogą pomóc w poszukiwaniach oraz koniecznie przekazać najbardziej aktualne zdjęcie zaginionej osoby. Warto też wcześniej skontaktować się z osobami znajomymi lub przekazać funkcjonariuszom do nich kontakt. Po złożeniu zawiadomienia należy upewnić się, czy dane zaginionej osoby jeszcze tego samego dnia zostaną wprowadzone do policyjnego systemu komputerowego. Policja powinna też wydać zaświadczenie, w którym potwierdza przyjęcie zgłoszenia.

Więcej o: