Białystok. 24-latek zmarł w trakcie interwencji policji. Prokuratura wszczęła śledztwo

W Białymstoku (woj. podlaskie) podczas policyjnej interwencji zmarł 24-letni mężczyzna. Prokuratura wszczęła śledztwo w kierunku przekroczenia uprawień przez funkcjonariuszy, niedopełnienia przez nich obowiązków służbowych oraz nieumyślnego spowodowania śmierci - podaje TVN24.

Do zdarzenia doszło w czwartek (25 maja) na ul. Wierzbowej w Białymstoku (woj. podlaskie), na wysokości parku Antoniuk. Przed godziną 6 rano policjanci otrzymali zgłoszenie o podejrzanie zachowującym się mężczyźnie. Miał być pobudzony.

Zobacz wideo Policyjny pościg za skradzionym samochodem

Białystok. 24-latek stracił przytomność. Zmarł podczas policyjnej interwencji

Mężczyzna miał biegać po ulicy, nie zważając na ruch. Próbował też wsiadać do samochodów - przekazał w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" rzecznik prasowy podlaskiej policji Tomasz Krupa. Funkcjonariusze zjawili się na miejscu i podjęli interwencję. 

W interwencji brało udział kilku funkcjonariuszy. Okazało się, że podejrzanie zachowywał się 24-latek. - W trakcie wykonywanych czynności mężczyzna stracił przytomność i funkcje życiowe. Niestety, pomimo podjętych czynności ratunkowych jego życia nie udało się uratować - poinformował rzecznik podlaskiej policji.

Riad Haidar nie żyje Nie żyje doktor Riad Haidar, poseł na Sejm i aktywista społeczny

Śmierć 24-latka w Białymstoku. Prokuratura zabezpieczyła dowody 

Nagrania z kamer nasobnych funkcjonariuszy zostały zabezpieczone przez prokuraturę, która bezpośrednio nadzoruje czynności śledcze. - Ustalamy szczegółowy przebieg całej interwencji - dodał Krupa. Policjanci nie ujawnili na razie żadnych informacji. Nie wiadomo, czy próbowali zatrzymać pobudzonego 24-latka, czy poddał im się dobrowolnie.

Interwencja policjantów z Krokowej Pomorskie. Policjanci zatrzymali 20-latka. Tłum zareagował agresją

Trwa śledztwo w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci

Jak przekazał reporterowi TVN24 Adrianowi Zaborowskiemu szef Prokuratury Rejonowej Białystok-Północ Michał Toruński, zostało wszczęte śledztwo w kierunku przekroczenia uprawień przez funkcjonariuszy policji, niedopełnienia przez nich obowiązków służbowych oraz nieumyślnego spowodowania śmierci. Ciało 24-latka zostało zabezpieczone do sekcji.

Więcej o: