W mieszkaniu wybuchł... szampon. Lokatorkę uratowała kołdra. "Zniszczenia są bardzo duże"

W jednym z mieszkań w Kołobrzegu, w którym przebywała starsza kobieta, wybuchła puszka z suchym szamponem. Eksplozja była na tyle silna, że wyrwała okno. Lokatorce nic się nie stało, bo spała szczelnie owinięta dwiema kołdrami.

Do zdarzenia doszło w czwartek (25 maja) w Kołobrzegu (pow. kołobrzeski, woj. zachodniopomorskie). Rano straż pożarna interweniowała w jednym z mieszkań na parterze bloku przy ul. Grochowskiej, w którym wybuchła puszka z suchym szamponem.

Zobacz wideo Legnica. Pożar w kamienicy. Policjanci pomogli starszemu mężczyźnie wydostać się z budynku

Kołobrzeg. Okno wyrwane z framugą, drugie - popękane. Kobieta spała

- W momencie wybuchu w mieszkaniu przebywała kobieta, która w tym czasie spała - przekazał dziennikarzom "Super Expressu" st. kpt. Krzysztof Azierski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu. Na skutek eksplozji jedno okno zostało wyrwane z framugą, z kolei w drugim - pękła szyba. Odłamki szkła uszkodziły zaparkowane przed blokiem samochody.

Mokotowscy policjanci poszukują zaginionego małżeństwa 44-letniej Anety Jagła i 49-letniego Adama Jagła Zostawili synom list i zniknęli. Gdzie jest małżeństwo z Warszawy? Trop prowadzi w góry

Wybuch w Kołobrzegu. Powodem był suchy szampon

Z ustaleń strażaków wynika, że w mieszkaniu przy ul. Grochowskiej doszło do wybuchu substancji aerozolowej w suchym szamponie, który stał w niewielkiej odległości od zapalonej świeczki. Lokatorce, starszej kobiecie, było zimno, dlatego płomieniem świeczki próbowała się dogrzać. Ponadto staruszka zasnęła szczelnie opatulona dwiema kołdrami. 

Policja (zdjęcie ilustracyjne) Makabryczne odkrycie w Kołobrzegu. Mieszkał ze zwłokami swojej siostry

Kobieta jest bezpieczna. Jej życie uratowała... kołdra

Kobietą zaopiekowała się rodzina. - Dzięki temu, że była przykryta kołdrą, nic poważnego się jej nie stało. Można powiedzieć, że kołdra uratowała jej życie - przekazał st. kpt. Krzysztof Azierski. - Teren po eksplozji porządkuje administracja, stan uszkodzonego lokalu ma dziś (w czwartek 25 maja - red.) ocenić nadzór budowlany. Zniszczenia są bardzo duże - cytuje jego słowa Radio Szczecin.

Więcej o: