Dwulatek wpadł podczas zabawy do przydomowego szamba. Lądował helikopter LPR

Dwuletni chłopiec wpadł do przydomowego szamba w gminie Susiec. Do zdarzenia doszło, gdy opiekująca się nim matka poszła do łazienki i zostawiła go ze starszym rodzeństwem. Policja prowadzi postępowanie pod kątem narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Do wypadku doszło 23 maja na terenie gminy Susiec (woj. lubelskie, pow. tomaszowski) niedaleko Tomaszowa Lubelskiego. Dwulatek podczas chwilowej nieobecności matki wpadł do znajdującego się przy domu zbiornika na nieczystości.

Zobacz wideo "Potrzebujemy narodowej strategii walki z przemocą wobec dzieci"

Suciec. Dwulatek wpadł do przydomowego szamba. Lądował helikopter LPR

We wtorek 30-letnia mieszkanka gminy Susiec wraz z trójką dzieci spędzała czas na podwórku przed domem. Około godz. 14.00 zostawiła dwuletniego syna pod opieką ośmiolatka oraz 11-latka i poszła do toalety. Wówczas usłyszała wołanie dzieci i natychmiast wybiegła na podwórko. Okazało się, że dwulatek wpadł do szamba, które znajdowało się w pobliżu domu. Kobieta wydobyła dziecko na zewnątrz i zawiadomiła służby ratunkowe.

Znów zalewa? Można wybrać numer 994. Znów zalewa? Można wybrać numer 994. "Ale czasami po prostu wystarczy ruszyć nogą"

"Chłopiec był przytomny, jednak bardzo zdezorientowany. Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego zadecydował o przetransportowaniu dziecka Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do lubelskiego szpitala. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 30-latki, była trzeźwa" - przekazała młodsza aspirantka Małgorzata Pawłowska z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim.

Szwecja. 10-latka zmarła po upadku z dachu szkoły. Policja wiąże to z tiktokowym wyzwaniem Szwecja. 10-latka zmarła po upadku z dachu szkoły. Policja wiąże to z tiktokowym wyzwaniem

Susiec. Trwa postępowanie wyjaśniające okoliczności wypadku dwulatka

Obecnie trwa ustalanie wszystkich okoliczności zdarzenia. "Postępowanie prowadzone jest pod kątem narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Czyn ten zagrożony jest kara do pięciu lat pozbawienia wolności - poinformowała Małgorzata Pawłowska. "Apelujemy do rodziców i opiekunów o większy nadzór, zwłaszcza nad tak małymi dziećmi. Ze względów bezpieczeństwa należy zabezpieczyć strop zbiornika, pokrywy i włazy przed zapadnięciem" - dodała.

Więcej o: