Kielce. 7-latka zamknięta w tapczanie. Miała ją uwięzić pijana matka. Są zarzuty

Policjanci poinformowali o zdarzeniu, do którego doszło w Kielcach. W jednym z mieszkań funkcjonariusze znaleźli 7-latkę uwięzioną w tapczanie. Dziewczynka znajdowała się pod opieką pijanej matki. Kobiecie przedstawiono zarzut narażenia córki na niebezpieczeństwo.

20 maja kieleccy policjanci otrzymali zgłoszenie w sprawie kobiety, która opiekowała się 7-letnią dziewczynką, będąc pod wpływem alkoholu. Aby dostać się pod wskazany adres, funkcjonariusze musieli skorzystać z pomocy ślusarza, ponieważ drzwi mieszkania, w którym doszło do interwencji, były zamknięte od środka. Gdy policjanci zdołali je otworzyć, okazało się, że pijana matka miała uwięzić swoją córkę.

Zobacz wideo Warszawa. Wsiadł pijany do cudzego auta i umyślnie potrącił rowerzystę

Kielce. 7-latka została zamknięta w tapczanie. Jaj matka miała ponad promil alkoholu w organizmie

Z komunikatu opublikowanego na stronie internetowej policji wynika, że funkcjonariusze dowiedzieli się o całej sprawie od byłego męża 32-latki. Mężczyzna powiedział policjantom, że jego córka jest przetrzymywana na terenie osiedla Czarnów. W mieszkaniu, oprócz kobiety, znajdowało się także czworo jej znajomych w wieku od 24 do 36 lat. Badanie alkomatem wykazało, że wszyscy byli nietrzeźwi. 32-latka miała ponad promil alkoholu w organizmie.

Policjanci szybko zdołali odnaleźć córkę kobiety. 7-latka została zamknięta w tapczanie znajdującym się w mieszkaniu. Dziewczynkę przewieziono do szpitala. Badania potwierdziły, że nie odniosła poważnych obrażeń.

Policja przedstawiła zarzuty pijanej matce. Grozi jej do pięciu lat więzienia

Funkcjonariusze zatrzymali pięcioro dorosłych, którzy przebywali w lokalu na osiedlu Czarnów. Matce dziewczynki policjanci przedstawili zarzut narażenia 7-letniej córki na niebezpieczeństwo. Czyn ten jest zagrożony karą pozbawienia wolności do lat pięciu.

Więcej o: