Lubicz Górny. Zaginął 17-letni Kamil Buluk. Od kwietnia nie wrócił do domu

Zaginął 17-letni Kamil Buluk z Lubicza Górnego (woj. kujawsko-pomorskie). Nastolatek wyszedł z domu w kwietniu i od tamtej pory nie wrócił. Z rodziną kontaktował się ostatnio w połowie maja. Policja prosi o pomoc w poszukiwaniach.

Poszukiwania prowadzi Komisariat Policji w Dobrzejewicach. Jak poinformowano, pochodzący z Lubicza Górnego (województwo kujawsko-pomorskie, powiat toruński) 17-letni Kamil Buluk 23 kwietnia br. wyszedł z domu i od tamtej pory nie powrócił. Ostatni raz nastolatek skontaktował się z bliskimi 16 maja.

Zobacz wideo Czy wiesz, co zrobić, gdy zaginie ktoś bliski?

Lubicz Górny. Zaginął 17-letni Kamil Buluk

Kamil ma około 176 cm wzrostu, jest szczupły. Kiedy zaginionego widziano ostatnim razem, był ubrany w szaro-czarną kurtkę z białym napisem, czarno-czerwoną koszulkę z biało-czerwonymi napisami, granatowe spodnie dresowe i czarne sportowe buty - przekazała mł. asp. Dominika Bocian, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Osoby, które mają wiedzę na temat miejsca pobytu Kamila są proszone o kontakt z dyżurnym policji w Dobrzejewicach: tel.: 47 754 29 00; e-mail: dyzurny-dobrzejewice@bg.policja.gov.pl. Zgłoszenia można kierować również pod numer alarmowy 112.

Egzamin ósmoklasisty w Częstochowie w 2022 roku. Ostatnie chwile przed ważnym egzaminem. "Wiedzą, że to niekorzystny rocznik"

Zaginieni - jak reagować po zaginięciu bliskiej osoby?

Jak informuje portal zaginieni.pl, nie trzeba czekać 24 lub 48 godzin, by zgłosić zaginięcie bliskiej osoby. Policja ma bowiem obowiązek przyjąć zgłoszenie niezależnie od tego, ile czasu upłynęło od stwierdzenia nieobecności danej osoby. W tym celu należy osobiście udać się na najbliższy komisariat policji.

Żołnierze WOT szukają balonu z Białorusi - zdjęcie ilustracyjne Mazowieckie. Żołnierze WOT wznowili poszukiwania balonu z Białorusi

Wcześniej warto zapisać sobie jak najwięcej informacji, które mogą pomóc w poszukiwaniach oraz koniecznie przekazać najbardziej aktualne zdjęcie zaginionej osoby. Warto też wcześniej skontaktować się z osobami znajomymi lub przekazać funkcjonariuszom do nich kontakt. Po złożeniu zawiadomienia należy upewnić się, czy dane zaginionej osoby jeszcze tego samego dnia zostaną wprowadzone do policyjnego systemu komputerowego. Policja powinna też wydać zaświadczenie, w którym potwierdza przyjęcie zgłoszenia.

Więcej o: