Wypadek śmiertelny w Pilchowicach. Samochód uderzył w drzewo. Dwie osoby zginęły na miejscu

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w Pilchowicach (woj. śląskie). Samochód osobowy, którym podróżowało pięć osób, uderzył w drzewo. Dwie z nich zginęły na miejscu, pozostałe trzy opuściły pojazd o własnych siłach. Przyczyny i okoliczności wypadku pozostają nieznane.

Do tragedii doszło w sobotę (20 maja) nad ranem w miejscowości Pilchowice w powiecie gliwickim (województwo śląskie). Zgłoszenie o samochodzie osobowym, który wjechał w drzewo przy ulicy Szkolnej, wpłynęło na Komendę Miejską Policji w Gliwicach o godzinie 04:47. Pojazdem marki Audi A3 podróżowało pięć młodych osób, z czego dwie zginęły na miejscu.

Zobacz wideo Kierująca volkswagenem jechała pod prąd drogą ekspresową S19

Śmiertelny wypadek w Pilchowicach. Uderzenie w drzewo przyczyną śmierci kierowcy i pasażera

W wyniku wypadnięcia z jezdni na łuku i zderzenia z drzewem śmierć na miejscu poniósł kierowca Audi A3 oraz pasażer jadący obok niego na przednim fotelu. Pozostali trzej uczestnicy wypadku zdołali o własnych siłach opuścić rozbity samochód. Stan poszkodowanych wymagał natychmiastowej pomocy medycznej ze strony strażaków i przetransportowania ich do szpitala w celu wykonania dalszych badań.

Mgła i smog nad Rynkiem. Kraków, 17 stycznia 2020 "Kiedy był smog, dzieci robiły więcej błędów". Przełomowe badania

Wjechali autem w drzewo. Gliwicka policja wyjaśnia okoliczności tragicznego wypadku

Na pomoc piątce młodych ludzi (czwórce mężczyzn i jednej kobiecie) pospieszyły trzy zastępy straży pożarnej, grupy operacyjne z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach oraz Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach, a także gliwicka policja i Zespoły Ratownictwa Medycznego.

- Na chwilę obecną nie znamy przyczyn ani okoliczności wypadku. Na miejscu obecni są policjanci i prokurator, którzy pracują nad ich ustaleniem. Prowadzeniem śledztwa zajmie się prokuratura" - zaznacza podinsp. Marek Słomski przytaczany przez serwis gliwice.naszemiasto.pl. Ulica Szkolna pozostaje przejezdna ze względu na charakteryzujący ją niewielki ruch.

Więcej o: