Pożar hotelu w Nałęczowie. Z ogniem walczy ponad 20 zastępów straży pożarnej

Aż 23 zastępy straży pożarnej walczą z pożarem, który wybuchł nad ranem w hotelu w Nałęczowie (woj. lubelskie). Żywioł nie został jeszcze opanowany, a dym unoszący się z budynku można dostrzec z odległości kilku kilometrów. Ewakuowano około 30 osób, nie ma informacji o osobach poszkodowanych.

Pożar wybuchł nad ranem w sobotę (20 maja) w hotelu zlokalizowanym przy ulicy Kolejowej. Przebywający w budynku pracownicy oraz goście sprawnie ewakuowali się jeszcze przed przyjazdem strażaków. 

Zobacz wideo Kierująca volkswagenem jechała pod prąd drogą ekspresową S19

Pożar hotelu w Nałęczowie. Na miejscu 23 zastępy straży pożarnej

Zgłoszenie o ogniu, który pojawił się w pomieszczeniu gospodarczym pełniącym funkcję pralni na poddaszu hotelu "W Krainie Alicji Wellness & Spa", wpłynęło do strażaków przed godziną siódmą rano. Obecni w objętym pożarem budynku pracownicy szybko przeprowadzili ewakuację zarówno personelu jak i zameldowanych w nim gości jeszcze przed przyjazdem służb. Nie ma informacji o ewentualnych poszkodowanych. W sumie teren płonącego hotelu opuściło około 30 osób. Na miejscu pracują 23 zastępy straży pożarnej. Akcja gaszenia ze względu na trudność w dostępie do miejsca zaprószenia ognia może potrwać jeszcze kilka godzin.

Płonie nałęczowski hotel. Współwłaścicielka: Straty prawdopodobnie pójdą w miliony

Czarny dym świadczący o żywiole trawiącym kompleks wypoczynkowy widać już z odległości kilku kilometrów - informował portal Spotted Lublin. Współwłaścicielka płonącego hotelu "W Krainie Alicji Wellness & Spa" przyznała w rozmowie z reporterem Polsat News, że "straty prawdopodobnie pójdą w miliony".

Więcej o: