Szczecin. W ZUT narodził się pierwszy źrebak od lat. Ośrodek szuka imienia dla malucha

Akademicki Ośrodek Jeździecki w Sczecinie powitał nowego źrebaka. Matką została Kalifornia, ojcem Manchester Red Wine, który jest potomkiem wybitnych koni sportowych. Maluch czeka na imię.

W stajni Akademickiego Ośrodka Jeździeckiego w Szczecinie (woj. zachodniopomorskie) w czwartek (18 maja) tuż po godzinie siódmej przyszedł na świat źrebak - pierwszy od lat. Ma kasztanowate umaszczenie, a na nogach trzy białe "skarpetki". 

Zobacz wideo Wezwał policję, bo słyszał wołanie o pomoc. Okazało się, że to koza

Szczecin. Ojcem źrebaka jest Manchester Red Wine

Ojciec źrebaka, Manchester Red Wine jest synem sportowca i reproduktora ogiera Mylorda Carthago, który przez lata był we francuskiej kadrze - podaje "Kurier Szczeciński". - Manchester Red Wine to bardzo przyszłościowy koń obdarzony doskonałym, zrównoważonym charakterem, w skokach luzem prezentujący nienaganną technikę, refleks i duże możliwości - przekazał Robert Palacz, kierownik Akademickiego Ośrodka Jeździeckiego ZUT. Z kolei matką jest dziewięcioletnia Kalifornia.

Narodziny źrebaka w ZUT. Mama i maluch czują się dobrze

Jak czytamy w poście udostępnionym na Facebooku przez przedstawicieli Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, zarówno dzielna mama Kalifornia, jak i maluch czują się dobrze.

"Prawdopodobnie w sobotę [20 maja -red.] odbędzie się ich pierwszy wspólny spacer po padoku" - podają.

Koń nie ma imienia. Kalifornia, Kasztanek, Krakus, Kielich?

Źrebak, a dokładnie ogierek, wdał się w swojego ojca. Jest koniem szlachetnej półkrwi, czyli populacją hodowaną do jeździeckiego sportu wyczynowego. Nie ma jeszcze imienia. Zostanie wyłonione w konkursie, który niebawem ogłosi ośrodek. Zgodnie z zasadami hodowli, powinno zaczynać się na literę "K". Pod wpisem Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego pojawiły się już pierwsze propozycje internautów: Kalifornia, Kasztanek, Krakus, Kielich. 

Więcej o: