Służby w Szczecinku znalazły balon. Nie przyleciał z Białorusi, ale z czterdziestych urodzin

Służby w Szczecinku zostały postawione na nogi. Powodem był balon znajdujący się na drzewie. Jak się okazało, balon nie pochodził z Białorusi, ale z czterdziestych urodzin. Wojsko nadal poszukuje obiektu, który wleciał w polską przestrzeń powietrzną.

Poszukiwania obiektu, który w nocy z piątku na sobotę (12-13 maja) przyleciał znad Białoruskiej granicy, trwają nadal. Mieszkańcy województwa pomorskiego, zachodniopomorskiego oraz kujawsko-pomorskiego otrzymali w sobotę alert RCB. Obiekt, który wleciał w polską przestrzeń powietrzną, nadal jest poszukiwany przez wojsko. Mieszkańcy są wyczuleni na nietypowe znaleziska. Takim okazał się być balon ze Szczecinka.

Zobacz wideo Scheuring-Wielgus: W kwestii bezpieczeństwa państwa wierzę generałom, a nie Błaszczakowi

Szczecinek. Służby znalazły balon. Ale nie ten z Białorusi

W czwartek serwis iszczecinek.pl poinformował, że służby zostały "postawione na nogi" z powodu tajemniczego znaleziska wyglądem przypominającego balon. Obiekt znajdował się wysoko na drzewie. Na miejscu niezwłocznie pojawiła się policja oraz straż pożarna. Służby odkryły, że owszem, w koronie drzew znajdują się szczątki obiektu, ale nie jest nim obiekt z Białorusi, a balon z czterdziestych urodzin.

Poszukiwania balonu przez wojsko. Mieszkańcy dostali alert RCB

W sobotę rano Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało na Twitterze, że Centrum Operacji Powietrznych zarejestrowało pojawienie się obiektu z Białorusi, który wleciał w polską przestrzeń powietrzną obiektu. Ustalono, że prawdopodobnie jest nim balon obserwacyjny. Obiekt zniknął w okolicy Rypina. 

- W chwili pojawienia się obiektu w przestrzeni powietrznej zostały uruchomione wszystkie obowiązujące w tego typu przypadkach procedury, poderwana została para dyżurna Mig-29, następnie F-16 - mówiła kpt. Ewa Złotnicka oficer prasowy Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego, pomorskiego oraz kujawsko-pomorskiego zostali poinformowani w alercie RCB, by w razie odnalezienia balonu nie podnosili go, tylko natychmiast zawiadomili policję. O szczegółach sprawy informowaliśmy TUTAJ.

Więcej o: