Na cmentarzu w Brzegu zostało 250 miejsc. Burmistrz nie przewiduje rozbudowy w miejskim budżecie

W Brzegu na cmentarzu komunalnym zostało 250 miejsc przeznaczonych do pochówku. Według Zarządu Nieruchomości Miejskich w przyszłym roku na pewno ich zabraknie. Mimo zgłaszanego zapotrzebowania na rozbudowę cmentarza burmistrz miasta Jerzy Wrębiak nie uwzględnia inwestycji w planowanym budżecie.

Malejąca liczba miejsc na cmentarzu komunalnym od wielu lat jest problemem mieszkańców Brzegu (pow. brzeski, woj. opolskie) niedaleko Wrocławia. Obecnie jest ich około 250. W zeszłym roku o tej porze było ich około 600. W 2024 roku prawdopodobnie nie będzie miejsca na pochowanie zmarłych - apeluje Zarząd Nieruchomości Miejskich w Brzegu.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Sawicki: Jeśli Glapiński obwinia wyłącznie czynniki zewnętrzne za wysoką inflację to powinien podać się do dymisji

Brzeg. W przyszłym roku na cmentarzu komunalnym może zabraknąć miejsca do pochówku

W związku z brakiem miejsca na cmentarzu komunalnym w Brzegu przedstawiciele Zarządu Nieruchomości Miejskich w Brzegu od lat zgłaszają burmistrzowi miasta zapotrzebowanie na rozbudowę cmentarza lub kolumbarium. Jerzy Wrębiak jednak nie uwzględnia tej inwestycji w projektach budżetowych z powodu braku funduszy.

W kwietniu podczas obrad w ratuszu temat powrócił, ale nie pojawiła się żadna nowa informacja. Niezbędny projekt na rozbudowę jest, dokumentacja także, jednak burmistrz w dalszym ciągu nie zabezpieczył pieniędzy na ten cel. Miejsc na cmentarzu wciąż ubywa, a władze miasta nie podejmują żadnych decyzji - informuje miejski portal brzeg24.pl.

Brzeg. Koszt rozbudowy nekropolii wyniósłby około 2 mln zł

Dariusz Hnat, zastępca dyrektora Zarządu Nieruchomości Miejskich w Brzegu przekazał podczas ostatniego posiedzenia rady miasta, że koszt rozbudowania cmentarza wyniósłby około 2 mln złotych. W projekcie przewidziano również alejki oraz zagospodarowanie części terenu zielonego na terenie cmentarza. Plany są, decyzji brak. Burmistrz Brzegu od 2019 roku miał sprzedać nieruchomości gminne warte ponad 15 mln złotych.

Więcej o: