Ruda Śląska. Połamali mężczyźnie z niepełnosprawnościami żebra. Miał koszulkę z logo klubu

Dwóch mężczyzn w kominiarkach zaatakowało osobę z niepełnosprawnością. Poszkodowany miał na sobie koszulkę i czapkę z logo klubu sympatyków śląskiej drużyny piłkarskiej. Policja prosi o pomoc w ustaleniu sprawców napaści w Rudzie Śląskiej.

Do zdarzenia doszło w Rudzie Śląskiej 22 kwietnia około godziny 16:00. Jeden z kibiców przechodził ulicą Czarnoleśną. Mężczyzna miał na sobie koszulkę z emblematami, które należały do klubu sympatyków z niepełnosprawnościami śląskiej drużyny piłkarskiej. Dwóch młodych agresorów zareagowało bulwersująco na widok tej odzieży.

Zobacz wideo Policjanci z Raciąża zatrzymali wandala

Ruda Śląska. Połamali osobie z niepełnosprawnościami żebra. Miał koszulkę z logo klubu

Mężczyzna został napadnięty w pobliżu skrzyżowania z ulicą Wojska Polskiego przez dwóch młodych mężczyzn, który wybiegli z ulicy Wojska Polskiego. Ich wizerunek nie został szczegółowo określony, ponieważ sprawcy napadu mieli kominiarki na głowie. Uderzyli mężczyznę w twarz i przewrócili go na chodnik. Następnie kopali poszkodowanego, łamiąc mu przy tym trzy żebra. Na koniec zerwali z niego koszulkę oraz czapkę klubu.

Policja prosi o pomoc w ustaleniu sprawców napaści 

Czynności w sprawie napaści prowadzi policja. Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej apelują do świadków zdarzenia i osób mających informację lub podejrzenia na temat sprawców o kontakt. Każda informacja jest w stanie pomóc policjantom w ustaleniu sprawców napaści na mężczyznę. Jak możemy przeczytać na stronie KMP, "śledczy prowadzący sprawę rozboju na niepełnosprawnym ruchowo rudzianinie, proszą świadków tego zdarzenia lub osoby mające wiedzę o sprawcach o informację poprzez anonimową skrzynkę 'Powiadom nas', bądź kontakt z rudzką komendą pod numerem telefonu 47 854 1200, 47 854 1280".

Więcej o: