Ksiądz Grzegorz Nazar nie żyje. Proboszcz grekokatolickiej parafii w Gorlicach miał 48 lat

Nie żyje ksiądz Grzegorz Nazar. Ciało 48-letniego duchownego odnaleziono rano 14 maja w sypialni jego mieszkania w Gorlicach (woj. małopolskie). Ksiądz był proboszczem parafii greckokatolickiej pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego. Kapłan był także cenionym duszpasterzem młodzieży. Bardzo mocno angażował się w pomoc Ukrainie.

Ksiądz Grzegorz Nazar był greckokatolickim proboszczem w parafii Przemienienia Pańskiego w Gorlicach. Zaledwie kilka dni temu brał udział w modlitwie ekumenicznej w 108. rocznicę Bitwy pod Gorlicami. Wiadomość o śmierci kapłana pojawiła się w niedzielę 14 maja w godzinach południowych. 

Zobacz wideo Kraków. Zuchwała kradzież torebki. 31-latek zaatakował seniorkę

Nie żyje ksiądz Grzegorz Nazar. Gorlicki duchowny miał 48 lat

Według "Gazety Krakowskiej" wierni zaniepokojeni nieobecnością księdza na niedzielnej mszy świętej udali się do jego mieszkania. Kiedy mimo pukania i nawoływania nikt nie otworzył, na miejsce wezwano służby. W rozmowie z krakowskim dziennikiem oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach, Gustaw Janas, poinformował, że przybyła na miejsce policja oraz straż pożarna podjęły decyzję o siłowym wejściu do mieszkania księdza. Ciało duchownego służby odnalazły w jego łóżku w sypialni.

Ksiądz Grzegorz Nazar. "Niesamowity duszpasterz młodzieży, wszyscy go znali i lubili"

Ksiądz Grzegorz Nazar urodził się 2 czerwca 1974 roku w Gdańsku. Święcenia kapłańskie otrzymał w 2000 roku w Przemyślu. W kolejnych latach był wikariuszem w parafii greckokatolickiej p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Górowie Iławeckim. Następnie został proboszczem w parafii Przemienienia Pańskiego w Gorlicach. W latach swojej posługi prężnie działał na rzecz propagowania tradycji łemkowskich. Oddany był także młodzieży. Wielkie zaangażowanie wykazywał również w kwestii pomocy Ukrainie.

Był ciągle w ruchu, ciągle miał nowe pomysły. Niesamowity duszpasterz młodzieży, wszyscy go znali i lubili. Był jednym z głównych koordynatorów ŚDM w Krakowie, gdzie dzięki niemu Kościół greckokatolicki był niezwykle widoczny. Był zaangażowany w Bractwo Młodzieży Greckokatolickiej 'Sarepta' od początku jej istnienia

- wspominał zmarłego duchownego ksiądz Igor Hubacz w rozmowie z serwisem ekai.pl.

Więcej o: