Przedsiębiorczy 42-latek z Chorzowa. Miał nagrywać wykroczenia kierowców, by móc ich szantażować

Mężczyzna z Chorzowa miał nagrywać wykroczenia popełniane przez kierujących, a następnie żądać od nich pieniędzy, grożąc, że w przeciwnym wypadku powiadomi o ich przewinieniach policję. Funkcjonariusze poszukują innych ofiar szantażysty.

O sprawie policję poinformowała jedna z ofiar chorzowskiego szantażysty. Śledczy potwierdzili dotychczas trzy podobne przypadki, jednak zdaniem służb, pokrzywdzonych może być znacznie więcej.

Zobacz wideo Chorzów. Kierowca zignorował znaki i zaliczył "skok" przez rondo

Chorzów. Nagrywał wykroczenia drogowe, by szantażować kierowców

Zgłoszenie dotyczące zdarzeń wpłynęło do Komisariatu Policji II w Chorzowie w ubiegłym tygodniu. Nieznany sprawca miał rejestrować wykroczenia kierowców popełniane w okolicach chorzowskiego rynku. Następnie miał do nich podchodzić i żądać pieniędzy. "Groził, że jeśli ich nie otrzyma, nagranie trafi na policję i oprócz wyższej kwoty mandatu będą nałożone punkty karne" - czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie Śląskiej Policji. 

Podejrzany 42-latek z Chorzowa usłyszał zarzut

Jedna z osób, które stały się ofiarami szantażysty, zarejestrowała jego wizerunek. Dzięki temu policjantom udało się dotrzeć do 42-letniego mieszkaniec Chorzowa. Mimo że zdaniem rzecznika chorzowskiej policji, Karola Kolaczeka, nagrywani przez kierowcy faktycznie łamali zasady ruchu drogowego, to znacznie surowsza kara może czekać 42-latka. Mężczyzna usłyszał już zarzut stosowania groźby w celu zmuszenia do określonego zachowania. Za to przestępstwo grozi kara do nawet trzech lat pozbawienia wolności. 

Policja prosi o kontakt osoby, które padły ofiarą szantażysty

Według opublikowanego przez policję komunikatu dotychczas potwierdzono trzy podobne przypadki. Służby podejrzewają jednak, że ofiarą szantażysty mogło paść więcej osób. W związku z tym, każdy, kto znalazł się w podobnej sytuacji, proszony jest o kontakt z policjantami z chorzowskiej "dwójki". Z funkcjonariuszami można skontaktować się pod nr telefonu 47 85 456 10 lub pod adresem e-mail: kp2@chorzow.ka.policja.gov.pl.

Więcej o: