Autobus potrącił kobietę z dwójką dzieci. Mama zmarłej sześciolatki miała zginąć na wojnie

W Sokołowie Podlaskim autobus potrącił na przejściu dla pieszych kobietę oraz dwoje dzieci. W wypadku zginęła sześcioletnia Angelina. Media informują, że jej mama straciła życie na wojnie w Ukrainie. Prokuratura przedstawiła kierowcy autobusu zarzuty.

Pojawiły się nowe informacje w sprawie tragicznego wypadku w Sokołowie Podlaskim (województwo mazowieckie). Dziennikarze poinformowali, kim są ofiary tego zajścia. Z kolei kierowcy, który spowodował wypadek, przedstawiono prokuratorskie zarzuty.

Zobacz wideo Sezon na zdjęcia aut w rzepaku otwarty, ale właściciel BMW raczej nie o takich fotkach marzył

Nie żyje 6-letnia Angelina, którą potrącił autobus. Jej mama miała zginąć na wojnie w Ukrainie

Jak pisaliśmy, do wypadku doszło 12 maja około godziny 15:30 na przejściu dla pieszych na ul. Wolności w Sokołowie Podlaskim. Kierowca autobusu potrącił na pasach trzy osoby - kobietę oraz jej dwie siostrzenice w wieku sześciu i pięciu lat. Młodsza z dziewczynek i jej opiekunka z poważnymi obrażeniami trafiły do szpitala. Sześcioletnia Angelina zmarła na miejscu.

Policjanci ustalili, że w wypadku brała udział rodzina pochodząca z Ukrainy. "Super Express" poinformował natomiast, że matka sześciolatki zmarła na wojnie, która toczy się w jej ojczyźnie.

Sokołów Podlaski. Sprawca śmiertelnego wypadku usłyszał prokuratorskie zarzuty

13 maja prokuratura przedstawiła zarzuty kierowcy autobusu, który spowodował wypadek w Sokołowie Podlaskim. - Kierowca autobusu jest podejrzany o nieumyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym poprzez niedostateczne obserwowanie przejścia dla pieszych i niepodjęcie na czas manewru hamowania, co skutkowało najechaniem pojazdem na kobietę i dwoje dzieci - powiedziała Krystyna Gołąbek z Prokuratury Okręgowej w Siedlcach.

Śledczy dokonali także oględzin autobusu. Podkreślono, że "wersja o ewentualnej awarii systemu hamulcowego będzie musiała być zweryfikowana przez biegłego". Funkcjonariusze przekazali również, że kierowca autobusu był trzeźwy w chwili wypadku.

Więcej o: