Niebieskie stworzenia w Pieninach. Leśnicy apelują: Wędrując w górach, patrzmy pod nogi

"Wędrując w górach, patrzmy pod nogi i zwróćmy uwagę, czy na szlaku nie ma tego jednego z ładniejszych polskich ślimaków" - apelują przedstawiciele Pienińskiego Parku Narodowego. Teraz coraz częściej na szlakach będziemy mogli spotkać wyjątkowe, niebieskie ślimaki, czyli pomrowy błękitne.

Pieniński Park Narodowy zachęca wielbicieli górskich wędrówek, aby uważali podczas przechadzek po górach. Turyści powinni przede wszystkim zadbać o swoje bezpieczeństwo, ale również o zwierzęta, które czasem pojawiają się na górskich szlakach. Na szczególną uwagę zasługuje wyjątkowy, niebieski ślimak, który coraz częściej pojawia się w Pienińskim Parku Narodowym.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Staramy się wypracować rekomendacje, żeby katastrofy ekologiczne się nie powtarzały

Niebieskie ślimaki w Pienińskim Parku Narodowym

W Pieninach pojawiają się niesamowite okazy niebieskich ślimaków, które można spotkać na szlakach szczególnie w deszczową pogodę. "To pomrów błękitny, przedstawiciel rodziny pomrowiowatych i ślimaków nagich, czyli o zredukowanej i niewidocznej z zewnątrz muszli. W Polsce występuje w Karpatach, głównie w lasach, w wilgotnych wąwozach, wśród murszejących pni i kamieni" - poinformował Pieniński Park Narodowy na Facebooku. Pomrów błękitny żywi się przede wszystkim grzybami oraz roślinami.

Pieniński Park Narodowy apeluje do turystów

Wędrując na górskich szlakach, nie zapominajmy, że nie jesteśmy tam sami. Przedstawiciele parku apelują, aby zachować szczególną ostrożność i patrzeć, co dzieje się wokół nas.

"Ślimak jak to ślimak, szybki nie jest i dlatego może być rozdeptywany przez turystów. Wędrując w górach, patrzmy pod nogi i zwróćmy uwagę, czy na szlaku nie ma tego jednego z ładniejszych polskich ślimaków lub innego przedstawiciela świata bezkręgowców i pozwólmy im bezpiecznie dojść tam, gdzie zmierzają" - przekazano.

Więcej o: